Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi pontosan az Osler-kór?

Mi pontosan az Osler-kór?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég kevés dolgot találtam a fent említett betegségről, de érdekelne, hogy pontosan mi is ez, hogyan gyógyítható, vagy esetleg hogyan lehet tünetmentessé tenni. 21 éves vagyok és már 3 hónapja rengetegszer vérzik az orrom. Amikor mondtam ezt az orvosomnak, akkor az volt az első kérdése hogy másnak is volt e már ilyen a családban. Én meg gyanútlanul mondtam hogy 2 esetről tudok, illetve a testvéremnek tini koráig naponta vérzett az orra (ebből kifolyólag már rutinosan látom el magam).

Illetve erre az egészre az is rátesz egy lapáttal, hogy vérszegény vagyok.

Válaszokat előre is köszi!



2020. máj. 24. 21:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia. Az Osler-kór egészen pontosan vérző értágulatot jelent. Öröklődő érfeklődési rendellenesség, amely a nyálkahártyákban (mint pl. az orrnyálkahártya) vérzéssel és ebből kifolyólag következmenyés vérszegénységgel járhat. Tehát elképzelhető, hogy a vérszegénység ebből kifolyólag van jelen. Gyógyítani genetikai eredete miatt nem lehet. Viszont kezelni lehet. Vaspótlás az elsődleges mivel az okozott vérszegénység vashiányos vérszegénység. Bizonyos esetekben az orrnyálkahártya lézeres kezelése is szóbajöhet. Kérdés ez hazánkban elterjedt-e. Mindenképpen keress fel egy orr-fül-gégészt. Remélem tudtam segíteni:)
2020. máj. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!