Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szédül egy Sclerosis...

Hogyan szédül egy Sclerosis Multiplex-es beteg?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt elkezdett irdatlanul fájni a fejem és amolyan egyensúly zavaros szédülés jelentkezett nálam. Nem forgó, nem rohamokban jelentkező, hanem olyan szédülés mintha lökdösnék a fejemet és amikor közelről nézek valamit, pl olvasok vagy telefonozok akkor erősebben jelentkezik. Néha-néha a jobb szemem mögött is szokott fájni és kisugárzik az egész jobb oldali fejemre. Októberben volt egy MRI vizsgálatom ahol nem mutatott ki semmit kórosat a vizsgálat, majd a fejfájás 1-2 héten belül megszűnt. Azóta sem jelentkezett olyan erős fejfájás mint akkor, de ez a szédülés féleség havi szinten előjön rövidebb hosszabb időkre. Márciusban elkezdett sípolni a bal fülem ami tartott 1 hónapig, majd spontán megszűnt. De amikor a fülcsengés jelentkezett aznap nagyon erős forgó jellegű szédüléssel keltem, de aznap el is múlt spontán, de utána cefetül éreztem magam a nap további részében. Azért félek az SM betegségtől, mert anyai ágon a nagynéném sajnos SM beteg és 30+-os korában diagnosztizálták ezzel a betegséggel.

Ha valaki tudna ebben tanácsot adni vagy személyes tapasztalatokkal szolgálni akkor azt nagyon megköszönném. Esetleg menjek el még egy MRI vizsgálatra csak most egy másik magánklinikára más radiológus orvos véleményét kérni?


Előre is köszönöm a segítséget!

26 L



2020. máj. 25. 13:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza/hivd fel a neurologusodat. MRI-n laikuskent azt mondom, hogy latszana, kerdes kontrasztos vagy anelkuli. Mindenkeppen folytasd a problema kivizsgalasat.
2020. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Diagnosztizálták nálad a SM-t?

VAgy hipochonder vagy?

2020. máj. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Nálam is vannak ilyen tünetek. Kétlem, hogy SM lenne, de nem tudom az okát.

30F

2020. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
2 orvos is megnézte az MRI eredményt és egyik sem jelezte, hogy bármi elváltozást mutatnának a képek, de akkor mitől lehet ez? Igazából az életminőségemet nem befolyásolja, tehát dolgozni, edzeni stb. tudok, tehát nem mondanám súlyos problémának csak hát azért feltűnő... legalábbis én érzékelem és nyilván nyugtalanít,hogy mi lehet ez. És azért vagyok leginkább nyugtalan, mert a szem, fej fájdalom és a szédülés tipikus tünete az SM-nek, de mellette pedig ott van az a tény, hogy ezek a tünetek nem fordulnak át drasztikusan rosszabb állapottá, pedig az SM tünetek az idő előrehaladtával rosszabbodnak. Gondoltam én már az általános alacsonyvérnyomàsomra is, de az mindig is alacsony volt és eddig nem okozott semmiféle kellemetlenséget. Ugye októberben voltam MRI-n. Azóta kialakulhatott valamiféle elváltozás szerintetek? Viszonylag ilyen rövid idő alatt?! Mielőtt elmentem MRI-re azelőtt voltam neurológusnál aki azt mondta a vizsgálat alapján, hogy szerinte szervi eltérés nincsen. Csinált reflex, szem, egyensúly stb. vizsgálatot és azt mondta nem hiszi ,hogy szervi, de ha szeretném akkor csinálnak egy felvételt és akkor megbizonyosodhatunk róla. Ugye nem mutatott semmit, de a tünetek megmaradtak..
2020. máj. 25. 15:17
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

A fejfájás és a szédülés ezer más probléma gyökere lehet.

A szemfájást hogy kell érteni? Az SM-nél elvileg látóideg-gyulladás van, de az látásromlással is jár.

2020. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Ja, és MRI-ből nem diagnosztizálnak SM-et, akkor sem, ha olyan elváltozások vannak a felvételen, mint ami SM-re jellemző. Megcsapolják a gerincvizedet a leggyanúsabb esetben és csak akkor állítanak fel biztos diagnózist.
2020. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Hát a szemfájás olyan, hogy sokszor az is fáj ha oldalra nézek. Erős, nyilalló fájdalom jelentkezik. És sokszor a szemem mögül ez az éles fájdalom végig megy a fejem jobb oldalán és elkezd lüktetni az ideg az egész vonalon ahol végig halad. Érdekes, hogy mindig csak a jobb szemem fáj... Ja és azt kihagytam, hogy a fél éve észre vettem, hogy a jobb kezem remeg. Tehát ha egymás mellé teszem a 2 kezem, akkor a jobb kezemen apró (de észrevehető) remegés jelentkezik.
2020. máj. 25. 15:33
 8/34 A kérdező kommentje:

Ez leginkább akkor észrevehető ha villa, fogkefe vagy valamiféle tárgy

van a kezemben.

2020. máj. 25. 15:35
 9/34 anonim ***** válasza:
A jobb szemem felett nekem is szokott nyilallni valami már féléve, de most pl. nem. Ez is epizodikus. Akkor érzem, ha nagyon tágra akarom nyitni a szemem és direkt nyújtom azt a részt. Ezen kívül a homlokom jobb teteje simogatás hatására nyilallik és hátra sugárzik a fülem mögé és a tarkómra. Ez is kb. féléve van. A szédülés kicsit régebb óta. Lassan egy éve vannak olyan időszakaim, hogy bizonytalanságérzés tölt el. Mintha részeg lennék.
2020. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Migren?
2020. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!