Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a magnéziumhiány jelei...

Ezek a magnéziumhiány jelei lehetnek?

Figyelt kérdés

Az egész 2 héttel ezelőtt kezdődött. Nagyon fontos előadást kellett tartanom interneten 20 ember előtt. Nagyon izgultam és ideges voltam, de próbáltam ezeket az érzéseket elnyomni magamban. Az előadás előtt 2-3 nappal vettem észre, hogy néha "tikkel a lábam" (nem tudom ez helyes megfogalmazás-e). Ekkor kezdtem el magnéziumhiányra gyanakodni.

Alapvetően nagyon stresszes életet élek, majdnem minden nap igegeskedek. Ritkán sportolok. Sok édességet eszek, ezért pár kilóval több vagyok, mint kellene. Hüvelyeseket nagyon ritkán fogyasztok (szerintem 1-2 havonta egyszer). Rosszul alszok, gyakran vagyok fáradt. Bőrproblémáim (ekcéma) és gyomorsav problémáim is vannak (erre gyógyszert is szedtem 1 hónapig). Párszor előfordult, hogy erősebben vert a szívem, mint szokott. Memóriazavar is előfordult.


Tehát ezek miatt gondolom, hogy magnéziumhiány.


Nagyonnagyon hipochonder vagyok és már az agydaganat is megfordult a fejemben. Állandóan attól tartok, hogy valami súlyos betegségem van, bár eddig még hál'istennek semmi ilyet nem találtak nálam.


Elkezdtem magnézium-citrátot szedni, azóta kevesebbszer érzem, hogy tikkel a lábam, bár még néha előfordul. Körülbelül mennyi idő után kellene éreznem, hogy a tünetek teljesen elmúltak a magnézium hatására?


Szerintetek is magnéziumhiány?


(Ha vége lesz a vírusnak, megyek vérvételre, ezt úgyis régóta tervezem. Remélem addigra ezek elmúlnak.)



2020. máj. 26. 12:18
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez hasznos információ-e de eléggé "depressziós", magába forduló típus vagyok.
2020. máj. 26. 12:19
 2/20 A kérdező kommentje:
18/F
2020. máj. 26. 12:26
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez több mint magnéziumhiány.
2020. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Valami szörnyű vagy kevésbé szörnyű?
2020. máj. 26. 13:42
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szörnyű, de komolyabb. De magad írod azokat a tüneteket, ami valamilyen pszichés problémára utal. Idegesség, hipohondria, stressz, rossz alvás...
2020. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tehát pszichés/mentális betegségre gondolsz? Végül is teljesen igazad van. Sajnos az esetemben ez sem elképzelhetetlen :(
2020. máj. 26. 13:56
 7/20 anonim ***** válasza:
Tegyél ellene, magától nem múlik, csak egyre mélyebbre süllyedsz. Látod, már megjelentek az első testi tünetek.
2020. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Szerves magnéziumot szedj mert csak az épül be normálisan, ne a patikába vedd, neten kutass. Nézd meg a mg adagját, min 300 mg fogyassz /nap! 3 hónap egy kúra. Kell a kitartás! Minden rendben lesz!
2020. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat! :)
2020. máj. 26. 16:17
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj megnyugodni. Nincs semmi szervi bajod a stressztől van az egesz meg a kimerültsegtől. Tudnek meselni en miket produkaltam emiattm el sem hinnéd. A jarvany 2 havi home office mentett meg. Vegre kipihentem magam és nem volt stressz. Elmúlt majdnem minden bajom. Egy kis magnezium plusz kálcium nem árt azért. 2:1 aranyba szedd a kalcium javára. Csak magnézium kimeriti a kalcium haztartast meg a stressz is ezert jó a kettő együtt. Nekem ez is sokat segitett. Iszogass citromfű teát is. Nyugtató hatasú és finom is. Ne ijedj meg "csak" a sressz es a nemalvás.
2020. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!