Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek ha remeg a szemem?

Toma9999 kérdése:

Mit tehetek ha remeg a szemem?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja probléma hogy apró izom rángásaim vannak. Bevallom stresszes tudok lenni kis dolgoktól is. Most a jobb szemem kezdett el rángani. Szinte egész nap teszi.


Kis előzmény, csak mint lehetséges ok: volt egy vizsgám ami miatt stresszes voltam. Előtte este iszogattunk kicsit és utána enyhén ittasan kb 5 órát aludtam és úgy mentem vizsgázni. Ami furcsa, hogy eddig semmi bajom nem volt. Miután végeztem, azután 2-3 órával kezdődött. A másik furcsa dolog pedig hogy csak a jobb szemem teszi. Azóta eddig kb másfél nap telt el. Mi okozhatja? És mit tehetek ellene?



2020. máj. 28. 03:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Na leírtam

Erre elveszett.


Vacak ez az új design

2020. máj. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Stressz elsődleges jelei. Jó észre venni, mert a szervezet így szól.

Kezd el a stress kezelést.

- aktív mozgás heti 3x50 perc

- ventillálj

- zöldség alapú ételek bevezetése az étrendbe.

- napi 27 testsúky kilógrammonként 1 liter víz bevitele. Lehet tea is, csak ne legyen cukros.

- rendszere 6-9 óra alvás.

- lefekvés előtt 2 órával semmi képernyő! És 4 órával előtte semmi kaja

- alkohol teljes elhagyása

- koffein adag fékezése, vagy erősebb csökkentése, akár teljes elhagyása 2 hétre.

- ha sok cukrot eszel, 2 hét teljes szénhidrát diéta. Utána kevésbé fogod kívánni a cukros dolgokat. Az után az édes, cukros dolgok vissza szorítása és összetett szénhidrátokra áttérés.

- idő menedzsment.

- pomodoro alkalmazása / get things done alkalmazása / pareto elv / pigmalion effektus /...

- tanuld meg felbontani a nagy feladatokat sok kicsire. A kicsik megoldásával mindig közelebb jutsz és elérsz egy eredményt. Ezt tudatosan ünnepeld meg piciben. Ezzel önbizalmat növelsz és

- meditáció : minden reggel és délután 1-1 legalább! Ezt 4 hétig kitartóan elég reggel 5 perc délután 5-15. Brutálisan sokat számít! Ennyi időd meg van. [link] egyszerű és nagyszerű!

- társasági élet - akár telefonon, akár video cseten.

- segíts másokon - ez is csökkenti a stresszt.



Magnézium hiány is okozhatja.

2020. máj. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Írtam még ugyan ennyit, csak az nem volt vágó lapon


.

Sajnos ezt a veszteséget az oldal hibás működésének a számlájára írom.

2020. máj. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolat napló

Magnézium kúra szerűen (1 hétig napi limit többszöröse 3x-5x)

Lefekves előtt macskagyökér tea

2 perces szabály

Rágódás órájája szabály

Sétálva gondolkodás

Masszázs, akár magadnak, főleg a nyaki izmok letapadásánál. De lassú, erőltetett hátra felé történő vállkörzés is segít lazítani.

2020. máj. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ami furcsa, hogy eddig semmi bajom nem volt."


Fiam, a szervezeted csak egy ideig tolerálja az önkínzást.

10évig fent tudtam lenni egész este, vizsgák előtt koffeinen élni, áttanulni az estét és reggel sikeresen vizsgázni, aztán ebből az lett, hogy sikertelenül vizsgázni. Most ott tartok, hogy ha 14 óra után iszok egy kávét egész este rosszul vagyok. Ha 22 után ébren kell lennem fizikailag rosszul vagyok...hajnal 2ig képtelen vagyok fennmaradni, és ha megiszom egy energia italt hívhatjuk a mentőket mert szívritmus zavart kapok....


Van az a szar életritmus, amit a szervezet többé nem tolerál. Nem írnám tisztán csak az öregedés számlájára...

"Az a gyertya ami dupla lángon én, rövidebb ideig él." - (Szárnyas fejvadász)


Egyébként amit #2-es írt az teljesen korrekt. Javaslom én is, illetve odafigyelni a vitamin és főleg magnézium pótlásra, ha több nap után se szűnik, háziorvos, neurológus. De utóbbi kettő csak tüneti kezelést fog adni, ezek a fizikai jelek pedig mindig egy komplex problémára vezethetőek vissza.

2020. máj. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó jókat ír, de a vitaminok helyett inkább a bélflórádat rakd rendbe. Ott dől el ugyanis a stressztűrő képességtől kezdve MINDEN!
2020. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Izom rángás nem a bélflórától van, hanem a kielégítetlen magnéziumigény (idegrendszeri terhelés) miatt.
2020. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6osnak és #7esnek is igaza van szerintem.

Van néhány youtubedoku a gyermekkori antibiotikumkúrás felborult bélflóráról. Egy adott baktérium hiánya vagy túltengés az egész személyiségre és viselkedésre is kihat. Gyerekeknél autisztikus tüneteket is eredményez. Biztos hogy sok minden összefüggésben van vele. Érdemes odafigyelni rá. Főleg ha más bajod is van.


Nekem személy szerint a vádlim szokott iszonyatosan görcsölni, illetve a halántékomon egy ideg is ha nem szedek elég magnéziumot.

Neked ettől még lehet más bajod is, de lehet tényleg csak magnéziumhiány. Ha max 2-3 napon belül nem oldódik meg -> ORVOS!

Érdemes esetleg elmenned szűrővizsgálatokra ha bármi más is van vagy kíváncsi vagy, hogy minden rendben. Az éves szokásos vérvizsgálat, amire a háziorvos ad beutalót is elég sokatmondó kezdetnek.

#5 ös voltam.

2020. jún. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!