Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladás...

Tüszős mandulagyulladás mennyi idő alatt kéne, hogy rendbe jöjjön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A panaszaim 2 hete kezdődtek szombaton, amikor olyan gyengén keltem reggel, és hőemelkedésem is lett estére. Ez a fajta rosszullét kb szerdáig tathatott, amikor is jobban lettem. Két napig nem volt semmi bajom, majd múlt héten szombaton elkezdtem visszacsúszni a dologba. Azóta viszont szépen lassan elkezdett bedurrant a torkom, amit láz kísér. Leginkább reggel és este van magas lázam 38,4,-38,9 között szokott lenni. Napközben szedek electro rapid gyulladáscsökkentőt, ami leviszi ilyen 37,5 környékére. Ezen a héten hétfőn beszéltem a háziorvosommal, aki írt fel amoxicillin tartalmú antibiotikumot, napi 2x1-et. CSütörtökig se lettem jobban, a torkom még csúnyább is lett, szóval ismét felhívtam. Azt mondta konzultál egy fül orr gégésszel. Ebből az lett a javaslat, hogy váltsak antibiotikumot. Szóval csütörtök óta a Levoxa nevű gyógyszert szedem. Tegnap a biztonság kedvéért, mivel nem javult, elmentem megmutatni egy orvosnak a torkomat, aki megállapította, hogy még nem tályogos a torkom. Az lenne a kérdésem, hogy volt már valakivel hasonló, ilyen magas lázzal járó és még az antibiotikum szedésének ellenére sem múló tüszős mandulagyulladása? Mire számítsak, mikor lesz jobb? Kicsit félek, hogy tályogos lesz, ezért kb folyton a torkomat lesem. (bár fogalmam sincs, hogy mit kéne látnom)



2020. máj. 30. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát változó de sokáig elhúzódhat. Szerintem 1-2 hét a normális lehet neked kicsit több idő. Ha a doki azt mondta nincs semmi baj akkor fölösleges ezen aggódni. Várd meg hátha hat a második antibiotikum
2020. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Utóbb kiderült, hogy mononukleozisom volt, ami nagyon durva tünetekkel jött ki rajtam.
2021. febr. 2. 23:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Es milyen gyogyszer hatott vegul?
dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!