Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet szívbetegség? Vagy nem...

Lehet szívbetegség? Vagy nem szükséges vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, lány, ha esetleg ez számít bármit is. Ez a jelenség évek óta jelen van egyébként, többször akartam vele kardiológiára menni(bár lehet nem olyan súlyos, ha még mindig élek), de anyám nem engedte, mondván úgysincs semmi bajom, minden azért van, mert soha nem mondok el neki semmit... Neten meg inkább nem nézek utána, mert még valami webbeteg szerűség kiírná hogy három napom van hátra.

Na de, a lényeg, a "tünetek": (egyébként nemtudom mennyire gyakoriak, van, hogy heti 3x, van, hogy csak havi 1x, változó)

- percekig olyan érzés, mintha tűvel szúrkálnák a szívemet

- néha hasító fájdalom, változó ideig, de csak akkor fáj, ha megmozdulok (szóval ilyenkor általában csak le vagyok meredve, mint egy darab fa), vagy ha levegőt veszek (sok pici levegőt tudok venni csak, hogy minél kevesebb legyen a fájdalom, ha megpróbálok nagyobb levegőt, nagyon fáj, és kicsit be is szédülök)

- """szívritmuszavar""" igazából fogalmam sincs minek nevezzem, mert sosem volt szívritmuszavarom, de ilyenkor feltűnően túl lassan vagy túl gyorsan ver a szívem. Általában nem szoktam nézegetni, hogy mikor hogy ver, és nem csak beképzelem, mert ha odateszem a kezem, vagy pulzust nézek, ott is érezni a dobogásból, hogy gyorsabban, vagy épp lassabban ver, mint ami a megszokott, illetve ilyenkor elkezdek fullasztó érzést érezni, mert amikor ez történik, nem szoktam rendesen levegőt kapni, bár szerencsére ez is csak pár másodpercig kínoz.


Mindezek nyugalmi állapotban szoktak történni, és teljesen random. Illetve, a "tünetek" sosem jelentkeznek együtt. Hol ez, hol az.


Ami esetleg még segíthet bármit:

- normál testsúlyom van

- legalább 4 éve már nem nőttem egyáltalán, egy árva millimétert sem, és egyébként is szörnyen pici vagyok a koromhoz képest (ez lehetne genetika, de a családomban mindenki magasabb nálam)

- az egyetlen betegségem a vérszegénység és vashiány, de ez 6 éves koromban jelentkezett, kezelve lett, azóta nincs bajom, csak egy éves vérvétel, mert elvileg bármikor visszajöhet- ezen még idén nem voltunk, bár nemhinném hogy bármi köze lehet hozzá

- soha nem volt semmi szívvel kapcsolatos problémám

- nincs pánikbetegségem, se asztma, semmi örökletes cucc ami befolyásolhatna, mentális problémák lehetnek, de nincs papírom róla, orvosnál nem voltam, szóval addig 'nincsenek'.

- vérnyomásommal rendben minden



2020. jún. 2. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
A szuro fajdalom lehet beszorult levego, idegbecsipodes, de akar gerincproblema is atsugarozhat elolre. A sziv nem tud fajni, nincsenek benne erzo idegek. Amire szivritmuszavart irtal lehet szimpla stressz is. Ha aggaszt a dolog, akkor keressetek fel egy kardiologust, vagy iskolaorvosnak is elmondhatod a panaszodat, es o tovabbkuld ha ugy latja.
2020. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy van egy szívritmuszavarod, ami időnként jelentkezik, és ez okozza a panaszaidat. Ennek mindenféleképpen érdemes lenne azért utánajárni, először beszélve a háziorvossal, ő tud adni beutalót kardiológiára. Amúgy ezek a ritmuszavarok szerencsére nagyon jól kezelhetők, amennyiben diagnosztizálásra kerülnek, csak hát ugye ahhoz előbb szükség van a diagnózisra. Kardiológus rezidens vagyok egyébként, úgyhogy eléggé tudom, hogy miről beszélek.
2020. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!