Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Három napja megy a hasam és...

Három napja megy a hasam és óránként kell wcre mennem és már fáj is. Ettől lehet enyhén véres a széklet?

Figyelt kérdés
Már kezd elmulni, alhasi görcsök vannak mikor érzem hogy mennem kell, viszont már alig jön valami. Az utolsónál pedig ilyen véres jött de nagyon kevés

2020. jún. 3. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet. A sok hasmenés miatt a végbélnyílás kisebesedett. Időnként aranyeret (kitüremkedést) is szokott okozni. Amíg piros vér jön, nincs nagy baj. Ha fekete a széklet, az belső vérzés, azzal orvoshoz kell menni. Persze, ha a hasmenés nem szűnik meg 3 nap alatt, akkor azzal is.
2020. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezzel annyi a baj, hogy ki fogsz száradni, ugyanis ilyenkor elég sok vizet (és ásványi sót) veszít a szervezet.

Nyilván utoljára az erőlködéstől lett véres az a kevés, ami még távozott belőled. (Az erőlködés hatására megpattanhatnak az erek.)

Legközelebb ne várj három napot, hanem próbálj orvoshoz menni, telefonon felhívni, vagy ha ez semmiképp nem lehetséges, akkor vegyél be méregtelenítő szén tablettát! Fontos ilyenkor: a sok folyadék bevitel, akár tea formájában, és ropi, keksz, sóba-vízbe főtt krumpli.


Nem tudom amúgy neked mitől lehetett (ételmérgezés, túl sok zsíros étel, sok koffein, bakteriális fertőződés), de mikor idősek otthonában dolgoztam, sajnos láttam olyat, aki így halt meg, a hasmenése miatt.

2020. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos fogalmam sincs mitől van.

Szombaton ittunk vodkat meg bort vasarnap masnapos voltam mar akkor ereztem hogy a hasam görcsöl aztan hétfő óta csak a wcre járok

A fogamzásgátlóra is kihat ez nem?

2020. jún. 3. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, csökkenti a fogamzásgátlók hatását.

Ha nem ettél semmit, és úgy ittál, netán házilag készült bor volt, attól simán lehet hasmenés.

2020. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyszer ettem aznap, és bolti volt, sosem volt meg ilyen
2020. jún. 3. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, már túl vagy rajta, valószínűleg nincs már, ami kijöjjön. Viszont valakivel hozass széntablettát, mert az felszívja-semlegesíti a keletkezett méreganyagokat. És igyál sokat (lehet bármilyen tea, ha szereted), ha tudsz, egyél sóba-vízbe főtt krumplit (natúr), háztartási kekszet, vagy ropit. Ezek diétás kaják, később, meg ha tudsz lassan ehetsz mást is, de ne sokat, mert megterheled az eddig koplaló szervezetedet.
2020. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már minden rendben :)
2020. jún. 5. 18:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!