Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Idős betegszobájába milyen...

Pici Hölgy kérdése:

Idős betegszobájába milyen jelzőberendezést ajánlanátok? 88 éves demens és nagyon gyenge. Járókerettel is elesik, ha nem vagyok mellette. Szólni viszont nem szól ha szeretne valamit. Elindul önállóan. Már nem tudja felmérni a lehetőségeit.

Figyelt kérdés

#bébiőr #rasztó szőnyeg #szobai kamera
2020. jún. 4. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Többszöri személyes ellenőrzést.
2020. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos... mivel demens, így a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás kizárva. Esetleg a sima házi segítségnyújtás, hétfőtől péntekig mindennap menne hozzá maximum 4 órán át egy gondozónő, de a leírtak alapján idősek otthona lenne a célszerű, ott mindig figyelnének rá, és több lehetőség van, pénzhez mérten.


Az a gond, hogy az általad felsorolt időshöz már idősek otthona kellene, ha nem tudsz 0-24-ben ott lenni. Vagy bentlakásos házi gondozás, amikor a gondozónő egy hónapig ott él, külön szobában, mindennel ellátva, aztán következő hónapban más jön egy hónapban, váltva egymást. Nem tudom, mennyibe kerül, de szerintem megkérik az árát rendesen.

2020. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha nem fogalmaztam egyértelműen! Én itthon vagyok vele 0-24-ben, de sajnos nem tudunk fizetni külön bejárónőt ezért az összes háztartási munka is rám vár. Olyan jelző berendezésre gondoltam ami esetleg a lakáson belül nekem jelez, ha a beteg le szeretne szállni az ágyról. Mivel a falakon nem látok át. A beteg pedig nem szól, ha szeretne valamit. Mondjuk főzök, mosogatok, teregetek, takarítok stb.
2020. jún. 4. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Vezeték nélküli csengő vagy webkamera.
2020. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia! Esetleg egy kamerás bébiőr? Az közvetíti a mocorgását is (ha nem extra halk), ha elég érzékenyre van beállítva és te is bele tudsz szólni neki.
2020. jún. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj szerezni nővérhívót. Nem tudom lehetséges e, ezt mondjuk egy Máltai intézményben, házi segítségnyújtásban kellene megkérdezned - idősek otthonába most nincs látogatás, belépés, kórházba tudtommal szintén, ezért csak ez jutott eszembe, a hsg.
2020. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a bébiőr jó ötlet. anyámnak volt nővérhívója, amit egyfolytában - szintén demencia - nyomkodott. ha kellett, ha nem..amolyan vegzálás-féleként használta. leszereltem.
2020. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
van olyan szőnyeg illetve lábtörlő, amire ha a beteg rálép, akkor hanggal jelez. lépésérzékelő riasztószőnyeg szóra keress rá, és kapsz ajánlatokat goggle-val.
2020. aug. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!