Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epekő műtét után kb. meddig...

Epekő műtét után kb. meddig leszek táppénzen?

Figyelt kérdés
Epekövem van, ezt fogják majd eltávolítani. Azt még nem tudta megmondani az orvos, hogy az egész epehólyagot távolítja-e el, vagy csak a követ, majd menet közbe derül ki. A vírus miatt 3 hónapja húzódik a műtétem, még kontroll ultrahangra küld el, hogy pontosan mekkora is jelenleg az epekő. Nehéz fizikai munkát végzek, 61 éves férfi vagyok. Akinek volt már epekő műtétje, meg tudná nekem mondani, hogy kb. mire számítsak, a műtét után meddig nem tudok dolgozni menni?

2020. jún. 5. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyámnak laparoszkópos epe műtéte volt. Két hét táppénzen volt utána. Igaz ő nem fizikai munkát végzet.

Nagyon szépen gyógyult neki. Bár pufasztó dolgokat nem ehhetett utána sem. De azon kívül mintha kicserélték volna.


Jó egészséget!

2020. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Műtéteknél sokszor 6 hét az irányadó (mivel sok műtét után nem lehet fizikai munkát végezni kb 6 hétig), igazából a műtéttől, munkától és az állapottól függ. Tehát ha minden jól megy szépen gyógyulsz, egy irodai munkára akár kb 2 hét múlva, fizikai munka esetében meg lehet simán 6 hét is. Kell majd vizsgálatokra járkálni és ott elmondják.
2020. jún. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már az egész epehólyagot kiveszik laparoszkóppal. Én másnap már sétáltam a kórház udvarán, következő nap haza is engedtek. Én nem végeztem akkor fizikai munkát, az orvos majd megmondja, meddig maradj otthon.
2020. jún. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban az a mai műtéti technika, hogy az egész epehólyagot eltávolítják. Alap esetben laparoszkóppal tervezik a műtétet és az esetek legnagyobb részében úgy is fejeződik be. Ha bármilyen okból ez mégsem megoldható, menet közben áttérnek nyílt műtétre. A gyógyulás ideje a műtét típusától, egyéni általános állapottól, egyéb meglévő betegségektől és a munkától is függ. Nekem azt mondta az orvos, hogy 2 hét után visszatérhetek a normál tevékenységeimhez. Laparoszkópos műtétem volt, és szellemi munkát végzek. Két hét után vették ki a varratokat, ez általában minimum egy hét-10 nap, esetleg két hét, addig mindenképpen indokolt a táppénz. Nehéz fizikai munka esetén ennél több. Én végül 4 hétig voltam táppénzen, a vírushelyzet miatt az orvos indokoltnak látta, hogy ne menjek közösségbe. Műtét után gyengébb az immunrendszer a szokásosnál, ezt is figyelembe kell venni. Nekem egyéb krónikus betegségem is van, ami miatt veszélyeztetett vagyok. Végül még 4 hétig otthonról dolgoztam emiatt. Javaslom, hogy az adott szituációban egyeztess az orvossal műtét után ismét és aszerint járj el. Ha jobban is érzi magát az ember, ki kell várni a teljes gyógyulást. Jó egészséget!
2020. jún. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy laparoszkópos epeműtétnél hat hét alap esetben a táppénz. De lehet több is, ha indokolt. De két héten belül senkit nem engednek munkâba.
2020. jún. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És pontosan miért kell olyan sokat otthon lenni? Fájdalommal jár vagy szimplán a gyógyulás miatt? Meg a diéta miatt? Anyukámat most fogják műteni, mennyire fog igényelni ápolást? Messze lakunk tőle, nem tudjuk mire készüljünk, mennyi időre utazzunk haza
2023. júl. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!