Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik az, hogy valaki már...

Létezik az, hogy valaki már 20 éve kezeletlen magas vérnyomással él és nem kapott stroke-ot, infarktust?

Figyelt kérdés
Édesapámnak mértük a vérnyomás át és a szisztolés érték 150 valamennyi volt, a másikat nem tudom már. Mondtam neki, hogy ez magas és erre azt mondta már 20 éve mindig ennyi. Meg azt is mondta, hogy az orvos írt neki simán vérhigitót, elég ha ezt szedi és nem lesz baja, na meg hogy annakidején szedte a vérnyomás csökkentőt, de szédült tőlle, az orvos azt mondta, hogy akkor nem kell szedje.
2020. jún. 12. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy létezik.

A magas vérnyomás egyrészt lassan okoz problémát, másrészt 150 nem annyira magas. 190-es értékkel már valószínűleg nem éldegél el olyan jól az ember 20 évig.

Sajnos az én édesapám nem hajlandó kezeltetni magát, 160-asak az értékei, így él ő is több mint 10 éve.

2020. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen lehetséges. Jó pár éve az a vérnyomás érték volt elfogadott, amit az életkor szerint számítottak. Pl. egy 50 éves embernek a 150 tökéletes volt. Vagy egy 60 évesnek a 160.

Nagymamámnak hosszú éveken keresztül közel 200 volt a vérnyomása, soha nem szedett gyógyszert, így érezte jól magát. Nem is emiatt halt meg 81 évesen.

2020. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Strokét nem csak a magas vérnyomás okozhat.

Élet korát miért nem írtad ?

2020. jún. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem különösebben magas a vérnyomása, vígan elélhet vele 100 évig. Az enyém kb. 10 éve magas, most mértem 208/103, 44 éves vagyok, a vérnyomás csökkentőt én is szedtem többször, szintén rosszul vagyok tőle.
2020. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
54 éves
2020. jún. 14. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!