Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a problémám(bővebben...

Mi lehet a problémám(bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Kb 1-2 éve fennáll a gond,azonban csak most jutottam oda,hogy orvoshoz menjek,1 hónap múlvára kaptam időpontot.

2-3 havonta jön elő, ilyenkor bármit eszem napi 4-5x hasmenésem lesz,fáj a hasam.

Konkrétan az üres piritós is csak széntablettával marad meg bennem,zöldség,gyümölcs,hús,minden kimegy belőlem. Ilyenkor ez az állapot hetekig fennáll,majd jobb lesz pár hétre és újra kezdődik az egész.

Már akkor sem merek,fűszereset vagy bármi más terhelőt enni, amikor éppen a jobb heteimet élem. (Ilyenkor is csak leves és natúr csirkemell maximum)

Vanon mi lehet a bajom,valakinek van hasonló?

Messze van még az 1 hónap és egyre jobban stresszelek és beláttam,így nem lehet élni.

39N



2020. jún. 14. 00:29
 1/3 A kérdező kommentje:
* a hasmenésem nem véres.
2020. jún. 14. 00:31
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Krónikus hasmenésről akkor beszélünk, ha a gyakori, híg székürítés több mint 2 hétig tart. Míg akut betegségnél a fertőzéses eredet a leggyakoribb, a tartós hasmenés okai szerteágazóak lehetnek, részletes kivizsgálást igényelnek.

A széklet típusa alapján a hasmenés lehet vékony- vagy vastagbél eredetű. Míg előbbi esetén vizes, nagy mennyiségű, esetleg emésztetlen ételmaradékot tartalmazó a széklet, utóbbi esetben kis mennyiségű, véres vagy nyákos székürítés a jellemző.


Irritábilis bél szindróma: a leggyakoribb oka a hosszan fennálló hasi panaszoknak az irritábilis bél szindróma. Funkcionális bélbetegség, ami azt jelenti, hogy a vizsgálatok szervi eltérést nem igazolnak, a panaszok oka a bél beidegzésének zavara illetve a megváltozott bélmotilitás lehet. A tüneteket a stressz fokozza. Jellemzője a kórképnek a hosszú hónapok óta fennálló, lényegében változatlan panaszok és a riasztó tünetek (vérzés, hányás, testsúlyvesztés, láz, éjszakai nyugalmat megzavaró tünetek) hiánya.


(...)

Idült gyulladásos bélbetegségek: ebbe a csoportba a Crohn-betegség és a colitis ulcerosa tartozik. Míg a Crohn-betegség főként hasi fájdalommal és hasmenéssel, esetleg végbél körüli sipolyokkal járhat, a colitis ulcerosa elsősorban véres hasmenéssel jelentkezik. Mindkét betegség leggyakrabban a húszas-harmincas életévekben kezdődik, aktív szakok és nyugalmi periódusok váltakozásával jár.


.


Ez utóbbi is lehet. Fájdalommal is jár.

2020. jún. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Olvasd teljesen végig, figyelmesen.

2020. jún. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!