Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 19 évesen mennyi az esélye...

19 évesen mennyi az esélye annak,hogy hasnyálmirigy, gyomor vagy vastagbéldaganaton legyen?

Figyelt kérdés

1 évig dohányoztam, vannak napjaim amikor még rágyujtok, mostanság rá szoktam gyakrabban, de próbálok nem dohányozni, valamint a nagypapám nakigaz időskorában,de vasatgbél daganat volt.

Mostanság azt tapasztaltam, hogy fura nyomó, tompa fájdalmat értek a gyomrszájamnál felül, meg a bordáim alatt, vagy betudható ez annak,hogy gerinc ferdülésem van?

És mióta karantén van és nincs suli eléggé rosszat tett, hogy nem mozgok illetve a testartásom is nagyon rosszul tartom, görnyedek állandóan. Lehet, hogy csak túl nagy gyomás éri emiatt a belsőszerveimet ?

Valamint pár hete a gyomrom is puffad.



2020. jún. 16. 18:29
 1/7 TR75 ***** válasza:
93%
19 évesen nagyjából semmi (vagy ha mégis, akkor bekerülsz a tudományos/orvosi tematikájú lapokba).
2020. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Igazán nem sok - az elsö egy idióta! - , de ettöl függetlenül próbálj meg egészségesebben élni, mert késöbb esetleg lehet még bajod ezekböl.


A tüneteid sokkal inkább refluxra vagy hasonlóra utalnak, a legokosabb, ha elmégy egy orvoshoz.

2020. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Mindenképpen megpróbálok!

A helyesírási hibák miatt pedig elnézést kérek, csak siettem.

2020. jún. 16. 18:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a családomban 2 embernek is savas a gyomra, de én nem tapasztaltam, hogy gyakran jönne fel a savam.
2020. jún. 16. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem feltétlen jön fel a torkodig a sav csak a gyomorszájig és azt piszkálja

A cigarettáról meg szokj le mert felcsapja a gyomorsavat egyrészt másrészt meg hosszútávon rákot okozhat a tüdőben elsősorban de nem kizárt azokban a testrészekben sem amiket emlitettél

2020. jún. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az élet egy út, egy lassú (kinek, hogy) haldoklási folyamat. Lehet szabályozni az ütemét, pl. azzal, hogy mennyire figyelünk a helyes életvitelre. Az életromboló tevékenységek időben rövidíthetik az életet. Azt tudom csak tanácsolni, hogy nagyon alaposan meg kell válogatni azokat az anyagokat amiket beviszünk a szervezetünkbe ahhoz, hogy időben minél hosszabb legyen a földi pályafutásunk. A betegségek folyamatosan, szünet nélkül, a "levadászásunkon" munkálkodnak, és ezidáig szinte minden esetben ők diadalmaskodtak az élőlények felett. A dohányzás egy primitív emberi szokás. Sohase fogok tudni felnézni egy dohányos emberre.
2020. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a rák nem válogat kor alapján, unokatestvérem 12 éves életvidám fiú volt, nem volt beteges. 12 évesen a végbélrák fél év alatt elvitte.Ez tény, meg a sok rákos kisgyerek is. A reuma az korhoz kötött a rák sajnos nem.
2021. febr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!