Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér, vagy mégsem?

Aranyér, vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdésem ezzel kapcsolatban már. Én vagyok a karanténban ragadt emberke, aki nem tud jelenleg orvoshoz menni még.


Eddig úgy gondoltam ez aranyér. Viszont egyre kellemetlenebb hogy ott van, és elkezdtem jobban utána nézni -na meg csinálni sem tudok mást.

A neten talált információk alapján az aranyér piros, lila. Nekem olyan a színe annak ami ott van, mint a bőr körülötte.Mit gondoltok? Ez lehet valami más?

Hülyén hangzik lehet, de eléggé rátudok ezekre stresszeni, így nem tudok kakilni, mert félek hogy fájni fog. Nem is jön az inger.


-nem fáj, hanem kellemetlen érzés.

-kicsit (2 csepp) vérzik

-nem nagy, bab méretű.

-bőrszinű

-a kamillás fürdő segített, de csak addig amíg bent ültem, és utána még talán 20 percig nem éreztem.

-guggolás,lehajolás nem nagyon megy

Ülni, feküdni nem fáj, de felkelni nehéz.


Még 6 napot kell a lakásban töltenem, utána első lessz az orvos! Bár attól is tartok, mert külföldön tartózkodók, sosem voltam orvosnál itt. De muszáj lesz.



2020. jún. 17. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Aranyér
2020. jún. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vegyél reparont krémet.

Ülő fürdőzz.

Belül is kend be.

2 héten belül nem múlik, akkor nem aranyér.

2020. jún. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sikerült rendelnem érintésmentes házhozszállítással reparont. Remélem akkor segiteni fog ez.

Ez a feszítő kellemetlen érzés végig tartani fog, vagy enyhül néhány nap után?

2020. jún. 17. 00:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem orvos vagyok, csak a családban több embernek is van ilyen gondja.

Nekem 2-3 napon belül már enyhülést hozott.


Jobbulást! A krémnek meg olvass utána. Nem bonyolult dolog, leginkább kellemetlen.


Továbbá olvass utána, miként lehet kerülni a kialakulását. (pl kakálás előtt 5 perccel 2-3 dl víz, rendes hidratáció, rost dús étkezés, 5-10 perc séta kaja után, WC-n nem sokáig ülni, ülő munkánál óránként 3 perc séta,vagy 10 perc álló munka - ha megoldható, stb stb stb)


Reparon egy csodaszer :) és régóta az!

2020. jún. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kötelező karanténban vagy még lehet orvoshoz fordulni....
2020. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs kötelező Karantén.

Kijárási korlátozások voltak és jelenleg is csak korlátozások vannak.


Ettől még valóban lehet orvoshoz fordulni. És házi orvosok közül van, aki örül annak, hogy ilyen gonddal nem bemennek, hanem telefonálnak.

És patika is nyitva van.


De!

Ez mind nem volt kérdés. :)

Bár valóban plusz infó.


Amúgy erre patikus sokkal jobb választ tud adni, mint egy háziorvos. Nagyobb is a tudásuk. És semmi szégyelni való nincs egy ilyen betegségben. Szóval mind3 helyen lehet kérdezni. Itt is, patikában is és orvosnál is.


Komolyabb témában lehet az orvos is tud segíteni, de nálunk pl 40 perces sorok vannak a rendelő előtt. És utána lehet egyesével bemenni a váróba, ahol másik 2-4 óra a várakozási idő...


Nem tudni, kérdező esetén mi a helyzet és sok ember meg van felemelítve. Ráadásul az orvos tegnap félre diagnosztizálta anyámat és másod véleménnyel derültek ki dolgok... Állami egészségügy brutálisan sokat téved, fertőzés veszélyes, agresszív, rendszerezetlen, nem igen tartják be a beteg jogi szabályokat, túlterheltek, frusztráltak, konkrétan szidják a beteget, aki nem is tehet sokszor arról, hogy elesett és 1 napig nem volt magánál, de főorvosként szidni jobb ilyenkor a sérültet, aki 12 órája még eszméletlen volt és 4 órával ezelőtt még félre beszélt...


Na persze lehet menni orvoshoz, de nem egészséges!

2020. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A krém holnap jön. Egész este olvastam mit tartalmaz, mit hogyan csináljak.


De, van. Nem mehetek ki a lakásból,jönnek ellenőrizni. Külföldre jöttem, 2 naponta jön valaki. :) De nem is ez a lényeg

2020. jún. 17. 12:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld mindenkinek.
2020. jún. 17. 12:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha külső rögösödött aranyerről van szó, ami nagyobb azt hiába kenegeted. Azt kiszokták onnan szedni. Sebész/Proktologus. Kb 1 perces művelet.
2020. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!