Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek cukorbeteg vagyok?

Szerintetek cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves lány vagyok, PCOS-, és pánikbeteg.

Nem vagyok diagnosztizált cukorbeteg, viszont elég sokszor mérek vagy túl magas, vagy túl alacsony vércukor értéket.

Az éhgyomri vércukor értékem általában 5,2-5,7 között mozog, de mértem már 3,2-3,4 közötti értéket is.

Étkezés után felmegy, 8,3-8,5 közé, viszont nem akar lemenni, ha le is megy, akkor 2-3 óra múlva csak, és akkor is 7,6-7,9 közé.

Rendszeresen mozgok, próbálok egészségesen étkezni, nem eszem sok szénhidrátot, nem iszom-eszem cukrosat.

Januárban voltam vércukor terhelésen, azt mondta az orvos, hogy jók lettek akkor az eredményeim.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek evvel orvoshoz kellene fordulnom? Lehet ez egy kezdődő cukorbetegség?



2020. jún. 17. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán minek méred, ha nem vagy cukorbeteg?
2020. jún. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért kedves válaszoló, mert feltűnt, hogy amikor túl magas, vagy túl alacsony volt, akkor rosszul éreztem magam.
2020. jún. 17. 10:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek változik. Főleg, ha eszik.
2020. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha pánikos vagy nem azért vagy rosszul inkább? Hasonló a tünetegyüttes. Bennem is felmerült ez pánikbetegként, elmentem egy teljed vér és vizeletre, makk egészséges voltam. Az hónapokra visszamenőleg kimutatja neked. Ha megszeretnél nyugodni ott nézesd meg.
2020. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy éves után változik a vércukor szint. Azért aggódom csak, mert édesanyám, és az ő édesapja is inzulinos cukorbeteg.

És többször előfordult olyan, hogy éjszaka arra keltem fel, hogy rosszul vagyok, megmértem, és indokolatlanul 8,9 volt vagy éppen több.

A pánikbetegség fel kapcsolatban pedig, másfél éve tünetmentes vagyok.

2020. jún. 17. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen jó az éhgyomri érték. Mindenkinek felmegy étkezés után. És órák múlva megy le. Ez a normális.

Ha jók az eredményeid, akkor ne pörögj rá erre ennyire.

2020. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hipochonder vagy, nem cukorbeteg.
2020. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Éjszaka tuti nem a 8,9-es vércukorra ébredsz fel. Azt ugyanis nem érzed. Szerintem valami mentális probléma lehet, ami pánikbetegségben jött elő, most meg ebben.
2020. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen cukorterhelés volt? Csak 120 percnél nézték, vagy 30,60 percnél is? Inzulinszintet is néztek? Minél részletesebb volt a vizsgálat, annál biztosabb az eredmény.


Szerintem egyáltalán nem hülyeség méregetni, ha úgyis van mérőd, mert elég sok a rejtett cukorbeteg. Főleg ha rosszul vagy néha - jobb, mint sötétben tapogatózni. Elvileg étkezés után 11-ig is fölmehetne, ez még normális - viszont a 8 fölötti vércukorszint elvileg már károsítja az érfalakat, jobb lenne, ha nem menne rendszeresen fölé. Ne ess pánikba :-), az nagyon jó, hogy figyeled, és hogy rajta vagy a problémán. Sikerülni fog megoldani!


Ha nagyon kevés szénhidrátot eszel, akkor az 5,2-5,7 érték reggel még lehetne jó (érdekes módon az alacsony szénhidrátbeviteltől hosszú távon följebb megy, ez teljesen normális és ártalmatlan jelenség). Mindenesetre ez még mindenképp a normális tartomány, még ha közel is van a tetejéhez.


Azt lenne jó kikísérletezned, hogy milyen ételek azok, amik fogyasztása után nem megy 8 fölé a vércukorszinted. Persze van ebben szórás, de ha sikerül körvonalaznod, hogy mi az a pár étel, ami rendszeresen 8 fölé viszi, akkor azokat inkább hanyagold. Semmi baj nem lesz, ha néha fölé megy. De ha már úgyis próbálsz az egészséges étkezésre figyelni, akkor szerintem jobban jársz, ha a saját mért értékeidet veszed figyelembe, mintha a táblázatból kiolvasott glikémiás indexet néznéd. Egyéni különbségek is vannak, szóval ha egy táblázat szerint alacsony GI-jű ételnél mégis több alkalommal azt tapasztalod, hogy nálad nagy ugrást okoz, akkor mégiscsak jobb lenne kerülnöd. Persze ha ez nem megy az étrended változatosságának a rovására túlságosan. Próbáld ki azt is, hogy étkezés után elmész 20-30 percet sétálni, az is segít csökkenteni a csúcsot.

2020. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9: Ne írj már ilyen hülyeséget. Semmi káros nincs abban, ha étkezés után felmegy 8-ra és utána visszaáll.

Az a káros, ha valakinek folyamatosan magas és nem áll vissza a normális szintre.

2020. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!