Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez a fura érzés?

Mitől lehet ez a fura érzés?

Figyelt kérdés
Szabályosan ver a szívem, mármint nem hagy ki, csak talán magasabb a pulzusom mint máskor, főleg, ha felállok és elkezdek sétálni. Meg mintha ilyen fura remegés lenne a torkom és a mellkasom között, ilyen tök fura érzés. Mitől lehet?

2020. jún. 20. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy?
2020. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Volt már hogy a TSH magas volt ha jól emlékszem, hát nem tudom! De ugye az nem súlyos? Lesz vérvételem júliusban. Akkor ott majd kiderül. De azóta is nagyon rossz érzés van a torkom és a mellkas között, mintha valami szorítaná, meg mintha remegne ott valami. Borzasztó. Bár lehet a stressztől is. Köszi a válaszod!
2020. jún. 21. 00:15
 3/13 A kérdező kommentje:
A pulzusom a mai nap folyamán “nyugalmi” helyzetben 71 és 95 közé esett. Reggel volt 90 körül utána meg már este felé 70-80. Szerintem ez is sok
2020. jún. 21. 00:17
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem sok. Nekem általában 90. Az még jó. Ha majd 120 folyamatosan akkor aggódj. :D ;).


A torkod és mellkasod között. (Ádámcsutka alatt) -> a pajzsmirigy helyezkedik el. Az okozhat, ilyen "kellemetlen" "gombóc" érzetet a torokban, de akár stressz miatt is lehet ez -> ezt izmok okozzák. -> magnézium talán segíthet, és kicsit nyugodtabb környezet (Koronavírus betehetett sok embernek, természetes a stressz, és idegesség). 1 TSH eredmény nem eredmény, legalább 2 - 3 megismétlés kell és ha mindegyik rossz értéket ad -> magas, alacsony -> akkor beszélhetünk vagy pajzsmirigy alulműködésről vagy túlműködésről. De ezeknek van egyéb tünetei is pl.: hírtelen hízás vagy fogyás, a pajzsmirigy méretének megváltozása ... stb.


Folyamatosan érzed? 0-24-ben? Vagy van amikor "jobb?" egyáltalán nem érzed? Aztán rágondolsz és előjön? Akkor bizony attól is lehet, hogy "stresszelsz rá", szóval "beképzeled" ilyenkor az agy tüneteket tud produkálni, ahogy írtam "izmok" által, ezért lehetnek fizikai tünetek... pl tikkel a szemed, ez is lehet a stressz miatt.


Próbáld ki a magnéziumot. 250mg/nap. Ha nem is használ, ártani nem árthat, mivel elég fontos a szervezet számára, a szívnek, izmoknak, idegeknek, érrendszernek jó. ;) Még a szívroham esélyét is csökkenti. ;)



Plussz, ha aggódsz pajzsmirigy miatt akkor:


[link]


Csinálj egy ilyen labort. Nem csak a THS-t nézik meg, hanem mindent ami pajzsmiriggyel összefügg és ebből tuti, hogy kiderül, ha valami baj van. De, ha még biztosabbra akarsz menni akkor e mellé csináltass egy nyaki ultrahangot is. Ekkor még tutibb lesz az eredmény.


De elmehetsz Fül Orr Gégészhez is, hogy megnézze a garatmandulákat és az orrmandulákat. Az is okozhat gondot.


Vagy akár gasztróenterológus, mivel reflux is lehet (hogyha még a gyomrod is szokott égni)


Remélem valamit segítettem, merre indulj.

2020. jún. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Hát valóban jobb egy picit ha nem gondolok rá, de az a baj hogy állandóan aggódok rajta. Folyamatosan a szívemet figyelem hogyan ver, tiszta stresszes vagyok meg paranoiás.
2020. jún. 21. 10:07
 6/13 A kérdező kommentje:
Olyan mintha egy picit ilyen mocorgás érzés lenne ott a mellkas, torok résznél, meg mintha félre verne a szívem, pedig nagyon nem, volt hogy figyeltem és szabályosan ver, még csak 1et se hagyott ki. De akkor hogy az úristenbe érezhetek ilyet, ennyire ráparáztam volna?
2020. jún. 21. 10:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Panikbetegség.
2020. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát telibe találtál, mert június elején és tegnapelőtt volt pánikrohamom.
2020. jún. 21. 11:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ki fogom próbálni a CBD-t. Szerintetek érhet valamit? Tudom hogy drága sajnos
2020. jún. 21. 11:39
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát gyerekek nem hinnétek el mi volt a bajom. dehidratált vagyok/voltam. Ahogy megittam 2-3 liter vizet a pulzusom 60-70 között mozog
2020. jún. 23. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!