Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan mondjam meg a páromnak...

Hogyan mondjam meg a páromnak hogy HPV pizitiv lettem ?

Figyelt kérdés
22 áves lány vagyok ez a harmadik kapcsolatom.

2020. jún. 22. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Magyarul.
2020. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén mond el neki. Bár már lehet, hogy ő is az lett tőled.
2020. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mitől lettél?


a hpv nem egyértelmű. gyengültségi is lehet, ezért van egy kontrollvizsgálata

2020. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És ez hogy derült ki? Nem az van hogy hpv gyanú és félévente kell szűrésre menned? Az még nem hpv. És el is tűnhet. Ha meg hpv akár tőle is kaphattad.magyarul mond el neki szerintem így ahogy leírtad
2020. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
minden évben rendszeresen járok vizsgálatra és most pozitív lett.
2020. jún. 23. 08:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor hpv gyanúd van nem hpvs vagy mert a hpv nem egy vírus hanem sokféle hpv vírus van. Nem nézik nálad mit talaltak. Csak pár okozhat méhnyak rákot. Ezert kell gyakrabban jarnod majd szűrésre. Nekem is volt ilyen. Pedig nem volt honnan elkalnom. 1 évig volt aztán elmúlt. Ezért fordulhat elő hogy hpv oltás ellenére is lehet valaki hpvs mert az oltas csak bizonyos vírustörzyek ellen véd. Ha olyannal fertőződsz amit nem tartalmazott lehetsz hpvs. Nem kell annyira megijdeni.
2020. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell elkeseredned végy erőt magadon és beszéld meg a pároddal és ha szeret melletted lesz és együtt keresitek a megoldást.

"Pozitív lett a HPV-kenetük, a halálos rémületet láttam a ...

24.hu › elet-stilus › 2016/09/04 › pozitiv-lett-a-hpv-ke...

2016. szept. 4. - A fejekben viszont nagy a zavar: biztosan hatékony a HPV ellenes vakcina? ... Most ugyanis az a helyzet, hogy külön kérésre 6-8 ezer forint .

2020. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Igen hatékony a hpv ellenes vakcina mert azon hpv törzsek ellen véd amik méhnyakrakot okozhatnak. Ha olyat kapsz el ami ellen nem véd az oltás nincs akkora baj. ;) csak a gond hogy amikor kiderül hogy hpvs vagy nem nézik melyik törzs fertőzött meg. Mert azt nem mutatja a vizsgálat. Sőt lehet nem is vagy hpvs csak hpv gyanús dolgot találtak. Ezért nem kell halálra rémülni. Mert ahogy jött ez a diagnózis úgy el is tűnhet. Azt nem tudom hol lehet megvizsgáltatni pontosan mit találtak ilyen esetben. Nekem már elég régen volt és a tb nőgyógyász azt mondta ezt nem szokták nézni nem is kell vele foglalkozni csak fél évente kell a rákszűrésre menni. Ennyi. Ha ott gond lesz majd foglalkoznak vele. Nekem ahogy jött el is tűnt és oka sem volt mert 6 évig voltam a párommal és nem csaltuk meg egymást. Évente jártam szűrésre.
2020. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor hozok ellenpéldát is. Én 8 éve kaptam meg az oltást, 3 éve lett 16-os, 18-as típus diagnosztizálva nálam (mert igenis elküldik HPV tipizálásra a pozitív kenetet!), majd mindenféle immunrendszer erősítő kúra után, 31-es és 35-ös típusát mutatták ki nálam, amin már csak a loop conisatio segitett (műtét). Szóval 1 nem kell elhanyagolni a dolgot, pláne ha még babát is szeretnél, 2 nem mernék megesküdni az oltás hasznosságára.
2020. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!