Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség! A szellemi terheltsé...

Segítség! A szellemi terheltség okozhat gondolkodás- memóriazavart?

Figyelt kérdés
Világ életemben szuper volt a memoriam. A környezetem mindig ámult és bámult hogy a 20 éve egyszer látott ismerősömnek megjegyeztem elsőre a vezeték és keresztnevét, vagy hogy távoli ismerősöm melyik cégnél dolgozott. 2 hónapja kezdtem egy új munkahelyen ahol 2 hónap kő kemény betanulás volt plusz le kell tenni egy 3000 kérdésből álló vizsgát. 2 hónapja úgy tellnek a napjaim hogy 8 óra szellemi munka utána vizsgára való felkészülés. Ami ijesztő hogy észrevettem szellemileg nem vagyok a toppon. Nem alap dolgok nem jutnak eszembe, hanem egy évek óta nem látott ismerős teljes neve, vagy ismerősöm angol cégének a neve (ami eddig a baráti körömben extranak szamitott hogy ezeket megjegyeztem) vagy esetleg egy régi angol szó..viszont borzasztóan ijesztő hogy a nyelvem hegyén vannak ezek a dolgok és nem ugranak be. Nagyon félek hogy nem e valami komolyabb betegségem van, de más tunetem nincs (fejfájás vagy bármi) elképzelhető hogy 28 éves létemre most túl van terhelve az elmém hogy évekig nem tanultam és most sok egyszerre? Felek nehogy komolyabb legyen a baj.
2020. jún. 22. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Nincs komolyabb baj, nyugi. A leterheltségtől is van, attól is, hogy öregszel - és arra tippelek, hogy nem is alszol eleget, pedig ha nincs meg minden éjjel a minimum 7 óra, az öli az agysejteket! És nem, nincs olyan, hogy "majd bepótolom az alvást", ez nem úgy működik. A tanulás előtt is, után is meg kell lennie az elegendő alvásnak ahhoz, hogy be tudjon épülni az új tudás a korábbiak közé, és egészségügyi szempontból is nagyon fontos, mert ha nem alszol eleget, nem tudja meggyógyítani magát a szervezeted, így egyre több baj halmozódik fel benne.
2020. jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!