Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt már ilyen szintű...

Akinek volt már ilyen szintű arcüreggyulladása, annak végül mitől múlt el teljesen?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy arcüreggyulladásuk van amikor kifújnak egy kis sárgás, sűrűbb váladékot. Sokáig én is erre már azt mondtam, de amivel fél éve szenvedek az nem ez a szint.


Fél éve 2-3 hetes periódusokkal hol eldugul, hol felszabadul pár napra az orrom. Kettő fül-orr-gégésznél is jártam, az egyik semmit nem csinált, azt mondta meg vagyok fázva, majd elmúlik. A másik azt mondta, hogy ebben a korban (32 vagyok) már deformálódhatnak belül a járatok, lehet kicsit jobban eldugul néha, de - idézem -, szívni-fújni kell, aztán majd kicsúszik a béka. De ha nagyon zavar akkor ki lehet tágítani a járatokat műtéttel.

Ez el is vette a kedvem, már majdnem megtanultam együttélni a dologgal, de most jött az allergiaszezon és nagyon bedurvult a dolog. Sokkal több váladék jön az orromból, azaz jönne, de nem tud ürülni, mert eldugul (mindig csak a bal oldala). Aztán egyszercsak kijön egy nagyobb adag barnás, sűrű és iszonyatosan büdös cucc. Ilyen korábban nem volt. Az utóbbi egy hétben megfájdultak a fogaim is azon az oldalon fent. Tudom, hogy rossz fog is okozhat ilyet, de ez korábban nem volt tünet, így gyanítom, hogy az arcüreg okozhatja ezt is. Emellett fáj a szemem, arcom, érzem ahogy feszül.

A héten megyek a 3. orvoshoz, de előtte már CBCT leletekkel, persze mindezt magán úton.


Szerintetek mire számíthatok? Sose volt még ilyen gondom és igazából bármi is lesz a vége (akár műtét) az se érdekel, csak szűnjön meg ez az állapot, mert nagyon megkeseríti a mindennapokat.



2020. jún. 22. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:
A barnás színárnyalata nyilván vérre (alvadt) utal, ez lehet attól, hogy erélyesebben megfújod az orrodat és megpattan egy kis erecske. A büdös szagot viszont gennyel magyaráznám. Nekem volt már arcüreg gyulladásom, eszméletlen módon fájt azon az oldalon szinte az egész arccsontom. A háziorvosom meg pont odakoppintott, hogy megállapítsa, tényleg az-e a bajom, a könnyem folyt úgy fájt. Az orrváladék nálam is a barnától kezdve a piros véresen át egészen az élénk citromsárga és a neon zöld között pompázott, azt hittem meggajdulok. Ilyenkor viszont az orrspray-vel nem szabad spórolni. Próbálj spray-t használni, hátha az is lazítja egy kicsit a cuccost. Jobbulást kívánok!
2020. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Leírom a fejleményeket, hogy más is okuljon.

Nem feltétlen jár fájdalommal az arcüreggyuladás. A CT képe alapján kiderült, hogy van egy orbitális polipom ami belelóg az összes üregbe, emiatt el van zárva majdnem minden üreg és tele van gennyel.

Ennek ellenére nem érzek semmi fájdalmat, főleg nem nyomkodásra. Kisebb feszülést érezni, illetve az utóbbi napokban sajognak a felső fogaim tompán. Per pillanat a prioritás a gyulladás elmulasztása, erre kapok 2x1000mg Aktil Duo-t, aztán ha elmúlt, akkor FESS műtéttel eltávolítják a polipot és kipucolják az összes üreget (arc, homloküreg, minden tele).

2020. jún. 26. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!