Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehetett ez a furcsa...

Mi lehetett ez a furcsa szédülés érzés? Lehet, hogy egyszer agyvérzést kapok? Vagy a szívem miatt volt?

Figyelt kérdés

Tegnap sétáltam az utcán, és hirtelen olyan érzésem volt a fejemben, mintha egy éles tárggyal fejbe vertek volna, majd kb. 1 másodperc alatt zsibbadást éreztem a fejemben, egyszer körbefordult a világ, de rögtön helyre is állt minden. Utána kábaságot éreztem pár percig, de lehet, hogy csak az ijedtségtől.


Tisztán azt érzem, hogy ha ez az egész tovább tartott volna, mint 1 - 1.5 másodperc, akkor biztosan elájulok.


Szoktak lenni extrasystoléim, de már hozzászoktam, és van némi billentyűhibám, egyik sem szorul kezelésre. Kb. két éve voltak hirtelen szédüléseim, nem teljesen ilyen jellegűek, akkor kivizsgáltak neurológusnál, fülészeten, nem találtak semmit. De ez most más érzés volt.


Attól tartok, hogy ez annak a jele, hogy esetleg az amúgy sem tökéletes szívem miatt vérellátási gond volt egy pillanatra, vagy valamiféle nagyon pici stroke volt.


36 éves vagyok.


2020. jún. 23. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáld megelőzni a hipochonderkedést!

Voltál már a háziorvosodnál a panasszal?

2020. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Még nem voltam, jövő hétig nem leszek a háziorvosom közelében, nyaralás miatt.


Gondolod, hogy pszichés eredetű?

2020. jún. 23. 09:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Akár az is lehet, de majd az orvos megmondja.


Az mindenesetre már-már hipochondriára utal, hogy egyből stroke-ot vizionáltál magadnak...

2020. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni, és nekem is vannak extráim valamint billentyűhibám.
2020. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4: És mondtak rá valamit az orvosok? Azt gyanítom, sok mindent nem lehet vele kezdeni, együtt kell élni vele.
2020. jún. 23. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden negatív volt tavaly a kardiológián. Év elején pedig a neurológus se nagyon küldött tovább.
2020. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ugyanez volt nálam is. De még továbbra is tartom, hogy nem hypochonderkedem, hiszem tuti nem lehet vele semmit sem kezdeni.


Legjobban attól tartok, hogy egy ilyen szédülés éppen autóvezetés közben, létrán állva, biciklin hegyről lefelé gurulás közben kap el.

2020. jún. 23. 10:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem szoktál szédelegni, csak az az egyszeri erős szédülésed volt?
2020. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem jellemző rám a szédülés. Sőt, fejfájásom sincs sohasem. A szívem miatt egészségesen étkezek, sok vizet iszok, sportolok is. Szóval pl. a magas vérnyomást kizárnám. Utoljára kb. egy-két éve volt, hogy a fejem fájt volna akár megfázás miatt is.
2020. jún. 23. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Két lehetőséged van vagy elmész az orvoshoz és végig csinálsz egy kivizsgálást. Vagy elengeded ezt a dolgot. Nem tudjuk mi volt. De vannak ilyen dolgok néha mindenkinek. 1szeri alkalomtól nem érdemes frászt kapni. Ha ismétlődik az már aggodalomra adhat okot. Egyebkent meg pár napja jött be ez a meleg attól is lehet. Én vasárnap ájultam el majdnem. Aztán a hidegfronttól magamhoz tértem.
2020. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!