Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kezelik a mellèkvesekèr...

Hogyan kezelik a mellèkvesekèrg elègtelensèget?

Figyelt kérdés

#Elègtelensèg
2020. jún. 24. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miután felállították a diagnózist, bizonyos időszakos kontroll mellett napi szinten szedned kell egy gyógyszert. Én Cortef-et szedek.
2021. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia.

Én prednisont szedek mar 15 éve de nem tudom telyesen el van-e találva,orvost váltsake mert be allt a csontritkulás és keztem hizni arcban és a hasam is aránytalanul rakodni kezdett.

A kortizol értékem 3-as,más laboroknál 30-ast jelent ami 50-230 kellene legyen.

2021. jan. 23. 18:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt nekem is mondták, hogy a gyógyszertől előfordulhat hasi hízás valamilyen mértékben, de nem hiszem, hogy (csak) attól lett nagyobb, mert való igaz, hogy elég sokat is eszek. Viszont arról még sosem hallottam, hogy csontritkulás is előfordulhat. Már majdnem egy évtizede szedem a gyógyszert.
2021. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A csontritkulás úgy merült fel,hogy fajt a hátam,csipőm és megmérettem és az eredmény az volt,hogy az orvosom sürgös kezelést állitott be.Hat holnap után ismét kell méressem.

Pedig napi 1000mg kalciumot is szedek 1000mg vitC is.Igen ám de ez vesekövességet okozott így követ kell hajtassak stb.

2021. jan. 23. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Oh, sajnálom. Neked nem okoz egyfajta "szédülést" vagy émelygést ez a betegség? Vagy te hogy jöttél rá, hogy valami bajod van?
2021. jan. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.Volt olyan 4-5 éven keresztül fajt a homlokam amikor a krízis elért,hányinger,gyengeség,szemvilág zavar,de az mind periodikusan 1 heten 2-3-szor ami 1 napot tartott.

A háziorvos elküldött az Endokrinológus-höz és a labor kimutatta a kortizol hiányt ami a labor szerint kellene legyen 50-230-ig és volt még 10-es is volt gyógyszer mellett,így nagyobb adagban szedem és elértem,azt,hogy telyes èletet élek.

2021. jan. 24. 07:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látszik ez mindenkinél másképp jön ki. Ezt a szemvilág zavart hogy kell elképzelni? Nem láttál jól, vagy valami más? Mert ilyesmi van nekem is - legalábbis gondolom - de nem olyan hogy nem látok, hanem úgy zavaros lesz minden. Mintha minden átrendeződne és nem tudom, mi hol van...
2021. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nálam hullámzik a látásom ez tart egy féloráig ez alatt nehezen olvasók.Ez is periodikus egy heten 1-2 fel óra.

Az orvos azt mondta,hogy ilyenkor vegyek be egy kávés kanál cukrot vagy 2-3 csipetnyi sót és egy kevés vizet rá.Leülök és 30-40 perc után helyrejövök.Azt mondja az orvos,hogy a prednison(kortizol) ezt az anyagot hajtsa ki a szervezetből.

2021. jan. 24. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja értem, akkor ezek szerint neked egy kicsit durvább. Nekem csak néha jelentkezik és többnyire 2-3 perc alatt el is múlik és a tünetek sem ennyire durvák. Bár azért elég rossz. Az a baj, hogy nem tudom leírni igazán. Picit megszédülök és olyan, mintha minden szanaszéjjel lenne. Pl. ott van előttem az asztal, de nem tudatosul bennem, össze-vissza van minden. Mintha átrendeződtek volna a bútorok, tárgyak. 2x ájulás is volt már korábban.
2021. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9.Az előbb elfelejtettem írni az orvos mondta,hogy 1/2 vagy 1 tablettát vegyek pluszba és az ha mínuszba van a kortizol akkór megoldja.Ezt csak akkor ha muszály nem árt meg.

Mondtad volt ájulás,ha nem vagyok indiscret hányas a kortizol szinted a labor eredményeiden és a Ca-cium.

2021. jan. 24. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!