Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Félek ez lehet Crohn gyanús?

Félek ez lehet Crohn gyanús?

Figyelt kérdés

Hello

2 hete kezdődtek a dolgok nálam a semmiből. 2 hete az történt, hogy elment az étvágyam, felpuffadtam és laza, kevés székletem volt, ez kb 5 napig tartott utána a semmiből helyrejött magától 1 hétre. Gondoltam vagy elrontottam a hasam, vagy valami vírus lehetett, mert semmi más tünetem nem volt. Örültem hogy elmúlt, erre hétfőre hasmenésem lett, de az van hogy nem megyek gyakran, napi egyszer székelek, de az lágy. Enyhe hasfájásom van és étvágytalanság.

Eléggé félek hogy valami komoly lehet-e. Van aki ért hozzá?



2020. jún. 24. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Én crohn beteg vagyok. Inkább nálad ételallergiára gondolnék. Próbáld meg a glutént, tejtermékeket kizárni. Vezess naplót mit eszel és az alapján próbáld belőni mi bánthatja. Az a baj ez a crohn betegség egy elég összetett dolog. Valamint, minden embernél más és más tüneteket okoz. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan. Eléggé otthon vagyok a témában. Amúgy 1 éve vagyok crohnos. 27/F
2020. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Figyelj a Crohn az egy elég komoly és durva dolog és nem valami gyakori. Én nem akarok okoskodni, de eleve annyit hallottam róla, hogy vakbélhez hasonlóan durva tüneteket produkál: jobb alhasi erős fájás, gyakorta láz, hideg verejték, végtagfájás és olyan hasmenés, hogy olyankor semmi nem marad meg benned. Emellett más autoimmunnal összefüggő dolgok kijöhetnek mint foltok, kiütések.


Eleinte lehetett egy mezei gyomorrontásod, főleg hogy ennyire tünetszegény volt az tuti semmi nem volt. Lehet ez nem függ össze a mostanival. Ha meg attól is félsz, hogy gyulladás-e, azt ezer egy dolog okozhatja ezen kívül, leggyakrabban vírusok, baktériumok, parazita (nem a méteres ne ijedj meg) de még érzékenység is okozhatja. Ne gondolj ilyen drasztik dolgokra!

2020. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!