Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat reggeli hányást és...

Mi okozhat reggeli hányást és reggeli és esti hasi görcsöket?

Figyelt kérdés

A párom (20/F) már negyedik napja minden reggel hány, majd hasi görcsök jelentkeznek nála, ami napközben elmúlik, viszont estére erősebben tér vissza, és nehezen tud elaludni is miatta. Enni szinte csak kekszet bír, inni pedig csak vizet.

Mi lehet ennek az oka és hogyan lehetne megszüntetni vagy legalábbis enyhíteni?

Köszönöm a segítő válaszokat.



2020. jún. 25. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Utálom az ilyen válaszokat, amit most én írni fogok, de én már a elmentem volna orvoshoz ennyi idő után.
2020. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Apámnak volt vesekőve.
2020. jún. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled, viszont a héten gyakorlaton van, amiről nem hiányozhat, így nem tudott eddig elmenni.

Tavaly is volt ilyen problémája, hónapokig szenvedett miatta és az orvosok is csak találgattak. Igazán segíteni rajta nem tudtak. Végül most év elején spontán elmúlt, majd ezen a héten újra előjött. Attól fél, hogy megint kezdődik elölről az a több hónapos szenvedés. :(

2020. jún. 25. 08:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen görcsös hasfájás 3 éve, de nem hánytam. Viszont az is magától múlt. Most az utóbbi időben megint előjött pár napra.
2020. jún. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Apám először volt ultrahangon nem láttak semmit. Kapott beutalót a sürgősségire, ha újra görcsöl, vigyük be, majd ott minden vizsgálatot elvégeznek, mert akkor sürgősségin nem kell időpont. Megtalálták a vesekővét (két hónappal az ultrahang után), szétrobbantották. Harmadnap ki is jött (hála istennek). Meg egy hétre rá is jött még egy darab, azóta az utolsó darab óta semmi görcs, hasonlók. Vissza kellett mennie kontrollra, és ennyi. Két nap alatt megtörtént az egész miután rájöttek mi baja.
2020. jún. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hányás mivel magyarázható?

Nem gondolom, hogy a vesekő a görcsökön kívül reggeli hányással is járna.

2020. jún. 25. 08:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Még mindig apám. Xd

Ő hányt is, nem minden reggel, de görcsöknél igen. No spa elmulasztja.

2020. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Amint tudom, viszem orvoshoz.

2020. jún. 25. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!