Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet megkülönböztetni?...

Hogyan lehet megkülönböztetni? Amikor antibiotikumot szedünk, honnan tudhatjuk, hogy a hasmenés milyen mellékhatás?

Figyelt kérdés
A hasmenés gyakori mellékhatása az antibiotikum szedésének. Akkor is, ha probiotikumot szedünk mellé. Honnan tudhatjuk, hogy ez csak a gyógyszer mellékhatása, vagy a nagyon súlyos álhártyás vastagbél gyulladásról van szó? Van, akinek az antibiotikum után hetekig tartó hasmenése volt,mégsem vastagbél gyulladás?

2020. jún. 25. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A sima hasmenés elmúlik pár nap alatt, az álhártyás vastagbélgyulladás viszont nem. Van rá laborvizsgálat is.
2020. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dalacin C. 1 hónapig fostam tőle, miközben 5 napig szedtem. Amit szedsz gyógyszert, annak mellékhatása a vastagbél gyulladás? A kúra előtt is volt ilyen tüneted? A válaszokból te is sejteni fogod, hogy ez orvosi eset lesz-e vagy csak múló tünet. A doki egyébként jobban ért hozzá.
2020. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem az augmentin és a Dalacin szedése mellett mindig hetekig tartó hasmenésem volt. Orvoshoz mentem, ő szerinte csak sima mellékhatás, majd elmúlik. Adott normix tablettát, attól kicsit jobb lett. Ipari mennyiségű probiotikumot szedtem be, mire nagy nehezen elmúlt.
2020. jún. 25. 22:57
 4/9 anonim ***** válasza:
A Dalacin lesz a hunyó. Nekem írt fel másikat a doki mikor jeleztem a problémát. A haverom is pont így hát ugyanezzel a gyógyszerrel. Ez igaz nem reprezentatív, de jelenthet valamit.
2020. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ment a hasam a Dalacin után hetekig, pedig csak 1-2 szemet szedtem be. Nem tudom mi volt, de mindenesetre elmúlt nagy nehezen.
2020. jún. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elmúlt a fog gyulladásod antibiotikum nélkül is? Az orvos szerint, ha a dalacintól megy a hasam, ad rá augmentint. Attól is megy sajnos. 5.darab Dalacin után már előjött. Pedig szedem a probiotikumot.
2020. jún. 26. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is szedtem probiot, de nem ért semmit. Nekem bölcsességfog húzásra írták fel, de szerencsére nem lett belőle semmi baj, hogy nem szedtem be. Persze nem volt helyes, de azt a pár szemet is hetekig éreztem... Augmentintől is megy nekem is.
2020. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 5 szem Augmentin után ment fájdalmasan a hasam, utána kb 3 nap alatt sikerült "helyrepofozni" a belem. (Lactobacillus-streptococcus-bifidobacillus probiotikummal, kamillateával, kefírrel stb.)

Nekem is bölcsességfog húzásra írták fel (csavarták, egymás felé görbülő gyökerek, szuvas volt stb. és tényleg lázas voltam utána).

Már mindkettőből kilábaltam hál'Istennek...

2020. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Most már én is jobban vagyok, de hónapokig kellett szedni a probiotikumot.
2020. dec. 8. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!