Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a májzsugor/cirrózis...

Mik a májzsugor/cirrózis stádiumai?

Figyelt kérdés

Nem a neten leírtakra vagyok kíváncsi, hanem saját tapasztalatokra. Apunál diagnosztizálták, az alkohol miatt. Mire számítsunk? Amikor józan, akkor igazán jó apa és ember, de minden este megissza az adagját...a betegsége tudatában is. Vannak napok amikor jól van, van amikor rosszul.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jún. 28. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ún. Child-Pugh score, amit a májelégtelenség stádiumára használnak.


Ha tudsz angolul, akkor itt van a wp link:

[link]


Nagyjából annyi a lényege, hogy egy pontszámot adnak arra, hogy a laborértékek alapján a máj funkciója mennyire károsodott (PT, INR, Bilirubin, Albumin, van-e a hasüregben folyadékgyülem (ascites), illetve a felgyülemlő méreganyagok okoztak-e már agyi károsodást (encephalopathia).

2020. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szedjen Legalon kapszulát! Regenerálja a májat, gyógyszertárban recept nélkül kapható!
2020. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Üdvözlöm!Leírná,hogy 2020 óta hogy van Apukája?Sajna én is ebben a májbetegségben élek.
2022. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Legalon kapszula...mint halottnak a csók. Alkoholos májbetegségnek nem túl jók kilátásai.
2022. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdeklődni szeretnék mivan apukaddal?Köszi
2022. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklõdést!

Sajnos ugyanúgy áll a helyzet, az italt nem sikerült 100%-ban letenni.

Átlagban jól van, nincs fájdalma, rosszulléte stb., de amikor erõsebbet iszik, akkor utána napokig rosszul van, nincs étvágya, hányingere van, fáj a gyomra körül minden.


Annyira jutottunk csak, hogy erõsebb ital nagyon ritkán csúszik be, sör viszont hetente többször, nem részegségig, de fogyasztja.

Alkoholmentes napokon vagy periódusokban teljesen rendben van minden. Orvoshoz nem hajlandó menni, ezzel a problémával nem is volt rég.


Azoktól az ismerõseimtõl, akik sajnos jártasak a témában annyit tudtam meg, hogy hirtelen robbanhat le az állapota, amikor a máj, vagy a hasnyálmirigy feladja, vagy megelégeli/nem bírja tovább a terhelést.

2023. jan. 12. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.5-ös vagyok nekem bátyám szenvedett ebbe a betegségben 2021.dec.végèn derült ki dekomponzált májcirrozis.Meghalt 2022.dec.11-èn egy hétig teljesen el volt szállva agyilag,utolsó két napban csak aludt,leálltak a veséi.Ezt az egy évet végig ittam.Kitartást kívánok neked.
2023. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!