Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agyi értágulat mennyire...

Agyi értágulat mennyire veszélyes, milyen orvoshoz kell vele fordulni?

Figyelt kérdés

Ez van írva a leletre:

"Az intracranialis MRA felvételeken mk. ACA-n valamint a bal ACM perifériás területén kb 2 mm-es

tágulat látható."



2020. jún. 30. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nullával egyenlő :)


Ennél sokkal durvább elváltozások lépnek fel minden embernél folyamatosan.

Sokan nem tudják, az agyunk is egy állandóan fejlődő, változó szerv.

Ilyen értágulatok, kamra tágulatok, ciszták gyakran megjelennek benne, és egy fél év múlva már nyomuk sincs.


Állíttasd be szépen a cukor, koleszterin, és vérnyomás szintedet, és ne foglalkozz 2 mm-es értágulatokkal :)

2020. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A házi orvos majd eligazit ebben .
2020. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lekopogom, de szerintem nincsenek is akkora tágulatok, mint amit írt a radiológus, pedig még a 2 mm sem lenne nagy. Inkább 1,5 lesz az és ebbe az ér átmérőjét is beleszámolta, ami eleve 1 mm körül van. Végignéztem az összes felvételen a kérdéses ereket és utánanéztem neten dolgoknak amerikai orvosi portálokon. Az látszik, hogy több helyen is tágultak picit az ereim azokon a helyeken, ahol az artériák ketté ágaznak. Nekem ez inkább genetikai jellemzőnek tűnik, mint komoly aggódnivalónak. Mindenesetre kedden megyek idegsebészeti konzíliumra.
2020. júl. 3. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!