Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent a mitralis billenty...

Mit jelent a mitralis billentyű prolapsus jelzett regurgitációval? Esetleg romolhat az állapot?

Figyelt kérdés

6 éve a fentebb említett állapotot/betegséget állapították meg nálam akkor még kisebb voltam annyira nem érdekelt, 4 éve voltam utoljára kontrolon akkor gondolom nem volt semmilyen probléma, viszont már kb. 1 éve tart ez, hogy szokott fájni a mellkasom és olyankor a légzés is nehezebb. Lehetséges hogy romlott ez az állapot?


18l



2020. jún. 30. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kihagyni nem szokott egy-egy dobbanast? Pulzusod nem szokott begyorsulni? Vernyomasod mennyi?
2020. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szokott kihagyni és nem szoktam mérni sajnos. De akkor elkezdem :)
2020. jún. 30. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyire bírod a terhelést, a sportot, lépcsőzést?

Ha jól megy, fel tudsz futni simán 3-4 emeletet a lépcsőn megállás nélkül és le tudsz futni 4-5 km-et, akkor nincsen semmilyen baj a szíveddel.

Ha ezt gyerekkorban diagnosztizálták, akkor még nem jelent semmit, a szív növekedésben van.


A mellkasi fájdalom, nehezebb légzés, ha nyugalomban jelentkezik, akkor inkább pszichés eredetű lehet.

Mennyire vagy stresszes, szorongós típus?

2020. júl. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mitralis billentyű prollapsus azt jelenti hogy az egyik szív billentyűd (a mitralis) nem zár rendesen. Minden 3. Embernek van nem befolyasolja az eletthoszt. Van akinek okoz tünetet van aki észre sem veszi. Nekem is van. Nem tudok futni ennyi amivel jár nálam. Nem tudom neked hányas 1-2 stadium nem minősül betegségnek. De 2 éves kontroll javasolt a kardiológian. Kérj beutalót. A mellkas sok mindentől fajhat pl gyomorproblémától is. Nem kell frászt kapni azonnal.
2020. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!