Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 41 éves nem dohányzó nő...

41 éves nem dohányzó nő vagyok.Az utóbbi évben gyakran tör rám hirtelen szívdobogás, nyomást érzek a mellkasomon és égető fájdalmat a lapockak között.Ekg,vernyomas rendben, mégis jelen van az érzés.Mi lehet a gond?Valakinek van hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
2020. júl. 2. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pánikroham
2020. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pánikrohamnak tűnik. Stresszt kéne csökkenteni (tudom könnyű mondani).
2020. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez lehet szívprobléma is és pánikroham is.

Nőknél gyakran atipikusak a koszorúérproblémák tünetei.


Fontos lehet az, hogy ezek a rohamok milyen szituációban, a nap milyen szakában törnek rád?


Sportolsz? Normális a testsúlyod? Szénhidrát és zsíranyagcsere rendben van? Milyen az életed stresszintje,


A fentieket plusz műszeres vizsgálatokat mind figyelembe kellene venni a diagózsihoz, mert nem mindegy, hogy pszichoterápiára van szükséged vagy szívkatéterezésre.


Menj el orvoshoz - először kardiológushoz.

2020. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek a tünetek bármikor, bármilyen szituációban rámtörnek. Volt hogy kirándulás alatt vagy csak itthon olvasás közben, volt hogy éjjel is heves szívdobogásra ébredtem. De például két hete festettük a lakást és minden gond nélkül raktam helyre egyedül a bútorokat, semmi tünet nem jelentkezett. Testsúlyom normális, relative az anyagcserém is rendben van.

Már nagyon tanácstalan vagyok...

2020. júl. 3. 06:02
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
24 oras Holter vizsgálat kellene, ez egy hordozható EKG, amelyik folyamatosan monitorozza a szívműködéséedet. Ugyanis a nyugalomban rendben lévő EKG mellett lehet olyan ritmuszavar, amelyik csak a rosszullétek során lép fel. Ha a rosszullét során nincs kóros eltérés a szívműködésedben, akkor nem szív eredetű a panasz.
2020. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!