Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Na szóval a sztori röviden. Az évek alatt teljesen elkúrtam a gyomrom, az éjjeli evésekkel meg a kora reggeli kávéval éhgxomorra.

Most az a problémám, hogy reggel amikor fölkelek rettentően ég a gyomrom, fájdalmaim vannak sokszor 2-3 órán keresztül és ez miatt étvágyam sincs, sokszor a reggelim eltolódik délután 1ig, ami azért egyáltalán nem egészséges már.

Szóval egy hónapja elkezdtem az életmód váltást, próbálok este 10 után nem enni, és a kávét is próbálom teljes mértékben hanyagolni de még semmi változás.

Ebben szerettem volna a segítségetek kérni, hogy milyen praktikákat, tippeket tudtok, ami segít a gyomromnak helyre alakulni ismét :-?

Előre is köszi az értelmes válaszokat meg a segítséget! :)



2020. júl. 3. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nos azt mondanám, hogy a tuti az, hogyha elmész egy gasztroenterológushoz és Ő fogja megadni a lehető legjobb segítséget. De alapvetően, ez a gyomorégés a sav jelenléte miatt alakul ki, tehát ha lúgos ph-jú dolgot viszel a szervezetbe, annak segítenie kéne rajta, próbálj meg lúgos vizet (lehet venni) inni elalvás előtt, vagy csak enni 1-2 puffasztott rizs szeletet enni elalvás előtt, az is képes felszívni a sav egy részét.
2020. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet kilakult valami fekély. Mert a sav marja a gyomrot is ha nincs benne étel. Keress rá a reflux diétára a neten és taplálkozz az alapján. Kis adagokat egyél naponta többször. Reggelizni kell!!! Ha ehes vagy ha nem miután felkeltél legalább csinálj egy piritóst kis margarinnal vagy vajjal és edd meg. Különben nem lesz jobb. Ne éhezz soha mert az nagyon rosszat tesz és kerüld az irritáló eteleket. Patikában lehet kapni salvus vizet este fél dl nagyon jót tehet. Rossz de hatásos. Egyel minden nap joghurtot. Ha ez sem segít egy hónap utan akkor orvos!
2020. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, orvos kell. De ami rohadt sok savat csinal, pl az edesseg, a kekszek, babapiskota, amiket eppen hogy azert szoktak ragcsalni, hogy jobb legyen, es a gyumolcslevek.

Ha mindent eszel, ugy ertem, nem szelektalsz, az is jobb.

A bor az bizony nem jo. En a gyenge kaverol nem tudtam leszokni, de kitapasztalom, mi utan rossz vagy jo, es azota nincs panaszom.

De persze orvos kell. Sok ismerosomnek a receptre irt Omeprazol tett csodat, idorol idore.

2020. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!