Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Üdv! Mi lehet az a jelenség,...

Üdv! Mi lehet az a jelenség, ha, bár nem állandóan, de székelési ingerem van, akár étkezés után rövidesen wc-re kell menni, néha picit mozog a hasam és napi 2-3 nagyvécézésem is szokott lenni?

Figyelt kérdés
A karantén alatt és lehet az érettségi miatt is picit túl sok időm volt olvasni ezek után, ideges lenni stb. 19 éves vagyok, nagy eséllyel nem lesz semmi, de nem vagyok még nyugodt.

2020. júl. 3. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Huhh,erre nehéz mit írni mert fiatal vagy és lehet sok oka.Nálam hasonló szokott lenni ciklikusan,egyszer kivizsgáltattam mert nem tudtam úgy enni hogy ne kelljen utána futnom wc-re és sűrűn fájt a hasam is.IBS lett megállapítva de ez én vagyok.Lehet ételallergia is,engem is vizsgálták rá.A te életedben akár az érettségivel járó izgalom is kiválthatta.
2020. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez odaig jutott hogy ettem és már már futottam is a wcre. Pszichésen volt kb 1 évig. Minden nap minden kijött belőlem már enni sem mertem. Nem anorexiás voltam nem direkt csináltam. Valoszínű a stressz lessz az ok. Kicsit diétázz kerüld az irritáló eteleket. Hatha jobb lesz.
2020. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pszichés, ahogy többen írták (stressz). De lehet étkezés is. Pl. nem iszol több kávét, kólát mostanában? Vagy több cukormentes dolgot nem eszel? (Az édesítőszerek többsége hashajtó, puffasztó hatású, és nagyon sok édesítőszer van rejtetten is az ételekben, pl. üdítőkben, szószokban, édesített tejtermékekben.) Vagy most a nyár miatt lehet, hogy több gyümölcsöt eszel, szintén hajt. Vagy ha az utóbbi hónapokban szedtél antibiotikumot, lehet, hogy még nem állt helyre a bélflórád. Gondold át ezeket is.
2020. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem változott semmit sem igazán a táplálkozásom, lehet, hogy ezt én is tudatalatt erősítem magamban, valami ilyen hatása is van az IBS-nek, a paranoira, a komoly betegségekre való gondolás. Kávét maximum 2-3 dl tejjel szoktam. Az érettségi nem is volt nagyon stresszes, nem éreztem magam annak.
2020. júl. 4. 00:50
 5/5 anonim ***** válasza:
A nagy meleg is csinálhat ilyet. Nálam gyakrabban jön elő.
2020. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!