Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdhetek aggódni az életemért...

Kezdhetek aggódni az életemért ?! Kb. 10 g/l hemoglobin érték!!!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy viszonylag régebb óta járok/jártam vérplazmát adni ( kb. 5 éve kisebb-nagyobb megszakításokkal ) és márciusban voltam utoljára, akkor még rendben voltak az értékeim. ( 130 g/l hemoglobin értékem volt, rendszeresen figyelve volt a vérképem ) 2 napja, pénteken ( majd 4 hónap kihagyás után ) újra elmentem plazmát adni és most már csak 9,7 g/l volt a hemoglobin értékem, tehát konkrétan a 10-et sem értem el, ami egyszerűen sokkoló és ijesztő! Az ottani dokinő írt is egy részletes leírást a háziorvosomnak, akihez majd holnap, azaz hétfőn tudok elmenni konzultálni. Gondolom el fog küldeni egy részletes laborra. Ebben a 4 hónapban az egyedüli kellemetlen tünet az volt, hogy viszonylag sűrűn volt hasmenésem, de ezt leszámítva jelenleg is teljesen jó az állapotom, ami megdöbbentő ilyen érték mellett, ami kb. halálosnak tűnik a 130-as minimum normál értékhez képest. Érthetetlen, hogy mitől zuhant be ennyire 4 hónap, miközben mégcsak plazmát sem adtam.... Mitől lehet ez szerintetek ? Rák ? Belső fekély ? B12 hiány ? Felszívódási probléma ? Kezelés nélkül vajon meddig élnék ? Derült égből villámcsapásként ért ez az egész és kb. már minden végigfutott az agyamon.... Van esélyem a túlélésre/helyreállásra vajon ? Ami érthetetlen, hogy az általános közérzetem és a fizikai állapotom is rendben van.


31/F



#hemoglobin #vérszegénység #B12 #anémia #krónikus anémia #vészes vérszegénység
2020. júl. 5. 06:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
72%

Inkább az a furcsa, hogy nem vettél észre semmit. Az alacsony hemoglobin szint légszomjjal is jár: nehezebben megy felfelé az ember emelkedőn, kapkodja a levegőt, ha gyorsabban kell menni vagy felfelé a lépcsőn az emeletre és hasonlók. Én gyógyszer mellékhatásként szenvedem/szenvedtem meg ezt, de 12 g/l érték mellett a legkisebb fizikai terhelés mellett is légszomjam volt. A laborvizsgálat erős vashiányt mutatott ki, most vas tabletta szedése mellett várok az értékek javulására.

A 13 g/l induló érték már gyanút kellett volna keltsen egy kivizsgáló orvosnál (ha egyáltalán volt/van ilyen), persze ez kereskedelmi célzatú plazmaadásnál nyilván eléggé háttérben van. Én a gyógyszer szedés előtt 17 g/l hemoglobinnal indultam, ami 2 év gyógyszerelés alatt ment le 12 g/l értékre.


75/F

2020. júl. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem 130-ról ment le 10-re és nem 13-ról! Mégpedig 4 hónap alatt! Ez brutális mértékű pusztulás/romlás szerintem. 4-iken lakom és gond nélkül felmegyek, ami után természetesen sűrűbben veszem a levegőt de hát ki nem ?! Nem vettem észre fizikai leromlást. Nyilván az is lehet az oka, hogy viszonylag még fiatal vagyok a kb. 30 évemmel.
2020. júl. 5. 07:09
 3/76 anonim ***** válasza:
76%
Én 25-el aznap kórházban voltam, és vérátömlesztést kaptam többször is. Szédültem folyamatosan, semmi fizikai terhelést nem bírtam, kb. a wc-ig tudtam kimenni probléma nélkül.
2020. júl. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez annyira kevés, hogy kétlem, hogy tünetek nélkül legyél. Felvetném itt a hibás értéket, vagy a gép nem jó, ami méri, vagy valamit elkevertek, meg kellene ismételni szerintem először is máshol.
2020. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
100%
szerintem összekevered a mértékegységeket. 10 g/l hemoglobinnal nem lehet élni, szerintem 20-30 kölül meghal az ember. Nem g/dl? az lehet 10, mert az 100 g/l-nek fele meg.
2020. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
80%
Az kizárt, hogy 130-ról, 9,7 legyen! Már 90 alatt súlyos vérszegénységről beszélünk, a vérátömlesztésre van szükség! Egyébként férfiaknál vérzés okozhat anémiát. Szerintem a hasmenéseid miatt szükség lenne székletvér tesztre!
2020. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is a válaszokat! Jogosak a felvetések és én is értetlenül állok az ügy előtt, mert már kvázi halottnak kéne lennem ilyen értékkel vagy haldokolnom kéne szerintem, ehhez képest teljesen jól vagyok. Direkt rákérdeztem a plazmás dokinőnél, hogy ez tuti ?! Szerintem simán elképzelhető, hogy rossz a gép vagy ők néztek be valamit, de amilyen gyorsan csak lehet, ki fogom vizsgáltatni a dolgot részletesen a laborban.
2020. júl. 5. 09:39
 8/76 anonim ***** válasza:
#7-es Én a 3-as válaszoló voltam, engem ezzel a kórházban a wc-ig sem engedtek el, nem voltam katéterezve, de mobil wc-t kaptam.. Szerintem te és 1-es is rosszul értitek az értékeiteket, mert életveszélyes állapot az ilyen érték. 1-es vastabletta szedése nem megoldás ilyen problémára, 70-80 alatt már intravénás vaskészítményt adnak, és ha lejjebb megy, mint nekem, akkor vért.
2020. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:
De ha ez életveszélyes érték, akkor vajon engem hogyan engedhettek ki a plazmás helyről csak úgy kisétálni, hogy majd következő munkanap menjek el háziorvoshoz ?! Nem azonnal kórházba kellett volna küldeniük vérátömlesztésre ?! Esküszöm nem értem az egészet :( Sürgősségire érdemes bemenni ezzel vagy ki fognak röhögni és elhajtanak majd ? Igazából ami nagyon idegesít, hogy nem tudom mennyi időm lehet cselekedni.... Mert ha évekig ellennék még így, akkor nem aggódnék ezen a pár napon/heten, amíg kivizsgálásra kerül....
2020. júl. 5. 10:20
 10/76 anonim ***** válasza:
Takard ki a személyes/orvos adatokat fényképezd le. Pld. kepfeltöltes.com-ra töltsd fel, és linkeld be, amit kaptál.
2020. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!