Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a fülem és a torkom, mit...

Fáj a fülem és a torkom, mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kb csütörtök óta fáj a torkom. Először nem figyeltem rá de azóta jobban fáj. Nehéz nyelni, most elkezdett a bal fülem is fájni.

2020. júl. 5. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vegyél 1000mg-os C-vitamint, meg legalább 1000-res C-vitamint, azt szedegessed. Pihenj sokat. Kerüld a megerőltető mozgást. Ha úgy érzed, menj el orvoshoz.
2020. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Maradj otthon, pihenj, a torkoddal meg csináld, ami jól esik (valamikor a meleg, valamikor a hideg enyhíti a fájdalmat). Használj torokfertőtlenítőt. Ha lehet, akkor boltba se menj meg sehova emberek közé, kérj meg valakit, hogy vásároljon be helyetted. Ha súlyosbodnak a tüneteid, akkor telefonálj a háziorvosodnak és beszéld meg vele, mi a teendő.
2020. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van klímátok? Tekerd lejjebb, mert lehet, hogy attól fáj.
2020. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezzel orvoshoz menj el. Egészen komoly is lehet. A doki elmondja milyen gyógyszer kell. Egyébként ez torok gyulladás. Igyál sok meleg teát sok mézzel gyömbérrel. Esetleg vegyél be ilyen TantumVerde szopogatós tablettát, természetesen a betegtájékoztató alapján. Nem tudom pontosan milyen gyógyszert szoktak általában kiírni, de úgy emlékszem 1-2 órára enyhíti, megszünteti a fájdalmat. Addig egyél-igyál sokat. Amikor fáj teába áztass egyszerű háztartási kekszet.


Remélem tudtam segíteni.

2020. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Azért gondolom, hogy érdemes elmenni vele orvoshoz, mert nagyon komolyra fordulhat az egyszerű fájás. Velem volt már olyan, hogy annyira eldurvult, hogy gyógyszer nélkül a lélegzet vétel is rettenetesen fájt. Természetesen, ha csak kicsit fáj, akkor nem kell az orvost feleslegesen terhelni.

2020. júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Viszont, most nem tudok elmenni orvoshoz, maximum holnap vagy kedden. Aludni nem merek emiatt:(
2020. júl. 5. 23:42
 7/13 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Miért nem mersz aludni?
2020. júl. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha van torokfertőtlenítőtök (strepsils, mebucain pl), szopogass el egyet, nekem az enyhe torokfájást teljesen rendbe tudja hozni, és akkor nem is újul ki másnap.


Az alvástól szerintem nem kell félned, annyi, hogy reggelre általában nekem rosszabb lesz (gondolom mert fekve nem csorog le a váladék, hanem megáll, és így jobban begyullad). De ez csak kellemetlen, nem veszélyes. Ha tudsz nagypárnán, félig ülve aludni, valószínű jobban jársz.


Ha viszont már most fulladnál fekve (de gondolom nem), akkor telefonálj az ügyeletnek.

2020. júl. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
4.:amikor kicsit is akár beteg vagyok, mindig félek. Pl mi van, ha süketen ébredek fel, vagy fel sem ébredek. Tudom hogy hülyeség de ez van.
2020. júl. 5. 23:52
 10/13 anonim ***** válasza:

4.


Nem kell ettől félni. Azt szoktam mondani, hogy amíg a seggemet kitudom magamnak törölni, addig nincs baj.

2020. júl. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!