Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért esik le sokszor a...

Miért esik le sokszor a vércukrom?

Figyelt kérdés
Üdv!Az lenne a problémám, hogy pl. ha csinálok egy kis fizikai munkát akkor nagyon sokszor rosszul leszek.Gondolom,hogy le esik a vércukor szintem.Múltkor is elkezdtem fát hasítani, és rosszul lettem, pihentem egy 10 percig, utánna nincs semmi bajom egész nap.Ha egyszer rosszul vagyok csinálhatok azután bármi fizikai megerőltetést.Volt egyszer, hogy elmentünk télen szánkózni, felmentem a dombon 4x és rosszul lettem.Nem értem miért van ez.Eszek sokat, megiszok sok vizet is.Édességet nemnagyon eszek, inkább 1 pohár kólát megiszok néha.Lehet,hogy cukorbeteg lennék?Vagy mi lehet a probléma? Csütörtökön elmegyek orvoshoz, de érdekel hogy miért van ez, illetve félek, hogy cukorbeteg vagyok..

2020. júl. 7. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Serum vas, haemoglobin szint inkább...


De a cukor is érdekes lehet, és cukormérőt lehet kapni párezer Ftért.

2020. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De meglehet bejátszik egy kis szív-elégtelenség, vagy tüdő-kapacitás gondok. Kérdés mennyire vagy kisportolt alkat, vagy inkább "gyenge fizikum" vagy.


És még az is meglehet, hogy kevés ch-t viszel be a szervezetbe, és amikor a fizikai leterheltséggel ezt a keveset elégeted, persze hogy elfogy az erő, az energia. Ez esetben semmi egészségügyi probléma, csak az étkezésen kellene változtatni.

2020. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szamo77db ***** válasza:
27%
Nagyon figyelj a cukrodra! Rendszeresen mérd vagy méresd meg. Én 2-es típusú cukorbeteg vagyok 6 éve. Sokat kínlódom, szeretem az édességeket. De hát nem lehet. Vigyázz magadra, ne várd meg, hogy nálad is kialakuljon a cukorbetegség! Tudod, ebből kigyógyulni nem lehet, csak szintentartani. Ha pedig leesik a cukrod, pótolni kell, mert halálos következménye is lehet. Először venned kéne egy vércukorszint mérő műszert és rendszeresen ellenőrízni a cukrodat. A háziorvosod biztosan megtanít rá. Jó egészséget!
2020. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szamo77db ***** válasza:
68%
Bocsi, azt nem tudom, hogy mitől esik le a cukrod. Jártam így már én is, nagyon rosszul tud lenni az ember. Jobb híján egy pohár vízben feloldottam egy kanál kristálycukrot, megittam és 1 óra alatt 2 egységgel ment feljebb a cukrom. Jobban is lettem. Szóval törődj ezzel a problémával, mert nagyon rossz tud lenni. Szerintem először keresd fel a háziorvosodat és vele beszéld meg, hogy hogyan tovább.
2020. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
Kis pihenéstől nem jön rendbe a vércukor esés. Csak sttól ha eszel vagy iszol cukrosat. Szerintem nem a cukroddal van a baj. Hanem valami más a gond. Lehet szívbetegség vagy vérszegénység vagy sok egyéb dolog. El kéne menni orvoshoz mert ez így nem meghatározható. Minden esetre elég rosszul hangzik amit írtál. A helyesírasoddal meg kezdj valamit mert rettenetes. Eszem, iszom, nem eszek iszok jézusom!
2020. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
El megyek orvoshoz holnap, illetve bocsánat ha rossz a helyesirásom, falusi vagyok megszokott az eszek iszok stb..
2020. júl. 7. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!