Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom mi lehet a baj...

Mari99 kérdése:

Nem tudom mi lehet a baj velem, valaki esetleg segítene?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete jelentkezett nálam mellkasi fájdalom a szegycsontom mentén, akkor nem mentem orvoshoz mert sajnos vizsgaidőszak volt és nem tudtam eljutni, viszont egy idő után elmúlt. Most kb egy 3 napja újra jelentkezett és kicsit intenzívebben. Az alsó bordák mentén, és fent is de ott csak akkor ha megnyomom. Nevetés köhögés esetén kicsit erősödik is a fájdalom.Más bajom nincs csak ez az egy. Mostmár eltudok majd menni az orvoshoz, be is jelentkeztem, de addig is valakinek valami ötlete?? Semmilyen megerőltető munkát sem végeztem, és fogalmam sincs mi lehet ez.

2020. júl. 9. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszorult a levegő? Az is okozhatja.
2020. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Reflux.
2020. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak, sajnos nem tudom, amikor hason fekszek kicsit enyhül a fájdalom, viszont amikor ülök akkor a legerősebb. De lehet ez is, sajnos nem vagyok orvos. Azért is írtam ide mert kicsit parázós tipus vagyok és addig még nem jutok el az orvoshoz a lehetőségeket szeretném hallani.
2020. júl. 9. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Ok. Mivel izommozgasra erosodik a fajdalmad (nevetes, kohoges, nyomas), ezert nem gondolnék keringesi rendellenessegre, ami nyilvan az elso szamu kizarando gyanusitott. Azert sem gondolok erre, mert nem esett szo nehezlegzesrol, faradekonysagrol egyeb tunetekrol.


A keringesi dolgok nem ilyenek.

Bordarepedes tud kohoges-nevetes stb hatasara fajni, meg persze erintesre is, de valoszinuleg tudnal rola, ha korabbi balesetbol ez eselyes lehetne.


Amit tehetsz: egyel kalium-es magneziumtartalmu eteleket, illetve taplalekkiegeszitot amig nem mesz dokihoz. Segitik az izmokat nem begorcsolni.

Jo egeszseget :)

2020. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a negyedik válaszolónak a tanácsait. Szedek magnézium tablettát, mivel különben is volt hogy a lábam begörcsölt. Nagyon remélem hogy a doki majd megnyugtat, és nem valami komoly bajról van szó.
2020. júl. 9. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen. A kalium is fontos, ha izomgorcsok jonnek-mennek nalad, ugyanannyira, mint a Mg. (Csak csendben, csak halkan, vizsga utani macsekjajban egyenesen kotelezo.;)

Kalium: paradicsomle, es banan (sokkkkkk kell, kaloriaban jobb a kalium tabi)

2020. júl. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Már arra is gondoltam, hogy a stressz miatt jelentkezett, de hát mióta vége a vizsgáknak egyáltalán nem stresszeltem. (Csak most ezen XD)

Mindenképp kipróbálom amiket ajánlottál, köszönöm. :)

2020. júl. 9. 20:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Bordaközi idegzsába is lehet, nekem az egyszer 5 hétig eltartott.
2020. júl. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És az idegzsábánál, milyen volt a fájdalom? Mármint állandó vagy változó jellegű? És mit ajánlottak hogy enyhítsd a fájdalmat?

Bocsi a sok kérdésért.

2020. júl. 10. 10:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Szinte állandó, de bizonyos mozgásokra erősödött és fekvésre, néha még lélegzetvételre is fájt. Izomlazítót és fájdalomcsillapítót kaptam.
2020. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!