Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hajhullás - mitől lehet?

Hajhullás - mitől lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy néhány hete észrevettem, hogy nagyon-nagyon hullik a hajam. Minden fésülésnél egy parókányi hajat szedek ki a fésűből, hajmosásnál a kád, minden tiszta haj. Vashiányos vagyok régóta, de rendszeresen szedek vasat. Szerintem kb fele annyi hajam van, mint néhány hete. A fejbőröm picit viszket. Esetleg aki hasonló cipőben járt, tudna tanácsot adni, hogy mitő lehet? Köszönöm szépen!

2020. júl. 10. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Hormonváltozástól szokott ilyen lenni. De ha olyan vészes volna mint írod szerintem már rég elmentél volna dokihoz ezzel
2020. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia 😊

Nekem is nagyon hullott a hajam nemrég. Nálam az volt a gond hogy nagyon stresszes időszakon mentem keresztül. De azt mondják hogy a nem megfelelő táplálkozás is okozhatja, illetve valamilyen vitamin hiány (vagy a háttérben megbuvo más betegség). Ezeknek jó ha utána nézel hogy nálad melyik lehet.

Emellett ajanlom neked a Farmasi foghagyma sampont (nem foghagyma illatú) amely gátolja a hullast mind amellett hogy nagyon gyorsan noveszti is. Én össze szoktam keverni narancssárga Clear samponnal (amibe gingzeng van s hajhullas gátló szintén) ami még jobb eredményt hoz rendszeres használat mellett természetesen :)

2020. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Okozhatja vashiány, de ezer más dolog is. Akár csak a nem megfelelő táplálkozás vagy stressz, de akár komolyabb dolgok is, pl gyulladás a szervezetben (pl ciszta), pajzsmirigy működési zavar, PCOS, és sokminden más. Ha belső oka van, fizetheted a drága samponokat és csodaszereket, kidobott pénz lesz mind. Tapasztalatból mondom. Ez egy erős jelzés a szervezettől, hogy gáz van, figyelni kell! Más tüneted nincs esetleg? Érdemes lenne laborvizsgálatot kérned, illetve megnézni azt is hogy a vashiányod hogy áll, esetleg más vaskészítményt választanod és kiegészíteni egyéb vitaminokkal.
2020. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézeted is a vasszintedet ?, mert nem minden tabletta szívódik fel rendesen.

A Ferrográd folic-ról tudom, hogy jó, de szedtem ennél gyengébbet és az nem ért semmit.

2020. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!