Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem merek a víz alá menni?

Bigjoe2728 kérdése:

Miért nem merek a víz alá menni?

Figyelt kérdés
Szeretek vízben lenni, csak nyakig. Ha fejem is vízbe kerül akkor bepánikolok a víz alatt, nem tudom miért, nincs semmiben gyermekkori rossz élményem.

2020. júl. 12. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Próbáld ki a snorkelinget

[link]

Vagy vegyél egy sima búvárszemüveget pipával és úgy merülj le a viz alá

Egész máshogy fogsz a dologhoz hozzáállni utána, valószinűleg úszószemüvegben pipa nélkül is tudsz majd utána merülni

Arra azért figyelj, hogy a pipával vagy a maszkkal ne merülj túl mélyre mert akkor befolyik a viz a pipába és lemegy a torkodon, tehát csak a viz felszinén "búvárkodj"

2020. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Olyan félelemről már hallottam,hogy nem látja mi van a lába alatt a vízben,és fél,hogy beleharap valami.Néha éreztem én is.Neked ilyen van?Lehet ez fejlődött tovább benned.


A talasszofóbia görög eredetű szó, jelentése: tenger-iszony, vagyis beteges félelem a tengertől vagy a tengeri utazástól. A fóbiától szenvedők ugyanúgy félhetnek a mélyvíztől, a hatalmas tenger fenyegető ürességétől vagy a szárazföldtől való távolságtól is.

2020. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!