Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Külföldről való hazautazást...

Külföldről való hazautazást követően az egész családom karanténba kerül?

Figyelt kérdés
Amennyiban Romániából hazautazok és én 14 napos karanténba kerülök, ez vonatkozik az ott élő családtagjaimra is? Majdnem biztos, hogy nem vagyok koronavírusos, hiszen önkéntes karanténban vagyok itt is. (Csak azért mondom, hogy majdnem, mert tesztelés nélkül nem lehetek 100%-ig biztos.) Aki külföldről utazott haza az utóbbi hónapokban a családjához tudna esetleg válaszolni pár kérdésemre?

2020. júl. 13. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak neked kell, nem azoknak, akikhez mész.

Legalábbis eddig így volt.

2020. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is úgy tudom, hogy csak neked.


Bár mondjuk ez is hülyeség. Hazaviheted a vírust, megfertőzheted a családod több tagjait is, akik otthon maradtak s ők ugyanúgy mehetnek tovább bárhova mint eddig és terjeszthetik helyetted is a vírust. Romániában mindenki karanténba kerül aki azon a címen lakik, ahol a házi elkülönítését tölti az ember.

2020. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!