Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 6.5 - os cukor meres eredmen...

A 6.5 - os cukor meres eredmeny mit jelent?

Figyelt kérdés
Voltam vervetelen, ahol a vercukor szint 6.5 volt. Holnap lesz egy ismetlo vervetel, ugyan ezt megnezik megint. Ha marad ugyan ez az eredmeny, mire szamithatok? Inzulin, gyogyszer, dieta?
2020. júl. 13. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány éves vagy, szerintem első körben diétát írnak elő, a többi majd attól függ, mennyire tudod tartani mindezt, és mit mutat majd a diétát követő vérvételi eredmény.
2020. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

35 vagyok, tulsulyos.

A dietaval mar vagy 25 eve probalkozok. Elmeletben minden jo, csak megvalositani nem birom.

Egyszeruen nem birok fogyni. A pajzsmirigyem rendben van.

2020. júl. 13. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

A diétában pont az a nehéz, hogy nehéz tartani, mert az ember mindig azt kíván jobban enni, amit nem szabadna. A 6.5 éhhomi vércukor szint a Te korodban már figyelmeztető jel, tehát fogjad vissza magadat! Sovány húsok, zöldségek, főzelékek mehetnek, nagyon minimális szénhidrát bevitel, és mozgás!

2020. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanacsot!!

Ha nem ehetek hust, tesztat, rizst, krumplit, otletem sincs mit fozzek. Valoszinuleg az eleje nehez lesz, de muszáj lesz kitartanom!! Ez mar nem vicc.

2020. júl. 13. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Húst ehetsz, csak ne zsírosat. Tehát mehet a csirke, marhahús, sovány, zsír nélküli sertéshús, halak bármennyi, rizs bármennyi, tészta maradjon el amennyire lehet, krumplit óvatosabban. Bőven van mit főzni!

2020. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Valoszinuleg megprobalok majd idopontot kerni diatetikushoz. Tanacsert. Ugy erzem, egy kis segitseg nem artana.

Nezegettem a kimondottan diabetikus alapanyagokat. Erdemes azokat megvasarolni, vagy a normal etelek is jo? Gondolok itt pl a teljes kiorlesu lisztre. Az jo vagy inkabb valtsak diabetikusra ami sokkal dragabb.

2020. júl. 13. 22:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljes kiörlésű liszt jó.

Vannak fb csoportok, ahol elég jó tanácsokat tudnak mondani diétához.

Nem igaz, hogy nem lehet semmit sem enni, csak helyettesíteni kell egy csomó mindent diabetikus alapanyaggal.

2020. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Te esetedben még jók az általad úgymond "normál" ételek, csak az összetételre figyelj.
2020. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen értéknél háziorvos csak diétát írt elő, elhagytam a cukrot, mézet, kevesebb pékárut ettem, inkább húsokat zöldség körettel és rendbejött a cukor értékem. Nehéz, de jobb mintha gyógyszert kellene szedni, vagy inzulinozni magam.
2020. júl. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!