Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszió, pánikzavar,...

Depresszió, pánikzavar, generalizált szorongás tünetei?

Figyelt kérdés

Akinek bármelyik van vagy volt, leírná, hogy milyen tünetei voltak pontosan? De tényleg pontosan....

Például volt-e furcsa látászavar, mintha álmodna az ember, és kótyagos, szédelgős fej, bizonytalan járás, remegés,ólmos fáradtság egész nap. Tudom, hogy mindenféle fura tünetek jelentkezhetnek, olvastam ezer cikket erről, de szeretnék hús-vér emberektől hallani történetet, hogy pontosan mit is éreztek, hogy sikerült leküzdeni. Engem generalizált szorongással diagnosztizáltak, de szerintem depresszióm és pánikzavarom is van az ezer elolvasott cikk szerint. Plusz mindenféle fura tünetem amit nem tudok elfogadni, félek, hogy szervi ok van mögötte, mert a szorongásoldókkal is csődöt mondok, rám nem hatnak....

Szóval szeretném biztosan tudni, hogy amiket érzek azok csak az agyamban léteznek, és nem valami szervi oka van, mert az orvosok nem igazán akarnak kivizsgálni. Az államiban egyből pszihés betegnek diagnosztizálnak, a magán dokikra meg rámegy a gatyám is.... Pedig soha nem volt rám jellemző ez fos hangulat, csak most 50 évesen..hirtelen…



2020. júl. 17. 17:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim válasza:
Üdv a klubban :( en igy elek mar kb 7 éve ... nem tudom hogy lehet ezt megszuntetni, vannak napok mikor jobb, es tudom kontrollalni, es van mikor nem. Total ezek a tuneteim vannak nekem is, mikor a boltban megyek olyan homalyosan latok, szedulok, olyan mintha nem is valosag lenne. Mar bekepzetem magamnak agyrakot, szivrohamot, rakot, mindent amit el lehet kepzelni, es mar sajnos en is ott tartok, hogy attol felek tenyleg van valami bajom, es mae nem tudom megkulonboztetni a panik-szorongasos tunetektol
2020. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim válasza:
Csak annyi kulonbseggel hogy en 24 eves vagyok csK :(
2020. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom, hogy ilyen fiatalon kell ezt átélned.Ez a pokol. Ezek szerint az elmém játszik velem, bár 50 évesen azért simán lehet más ok is.

Te viszont próbálj arra gondolni ( tudom nagyon nehéz), hogy ilyen fiatalon nem valószínű, hogy szervi gondod lenne, és a fiatalok még rugalmasak, könnyebben átvészelik a gondokat.

Kaptál esetleg gyógyszert, vagy jársz terápiára? Segít? Van családod aki támogat?

2020. júl. 17. 18:26
 4/75 anonim válasza:

Mondjuk ez semmilyen életkorban nem jó. Erről a társadalom is tehet, egyre rosszabb irànyba halad az emberiség. Szerintem Neked sincs semmi bajod, hihetetlen a test miket tud produkálni, miket tudunk magunknak bekepzelni :(

Sajnos nekem a csaladi körülményeim nagyon rosszak voltak, és a kapcsolataim is :( most egy picit jobb a helyzet, ugy nez ki, de nem akarom elszolni :) bar ez a szorongas tovabbra is tart, foleg ha emberek koze kell mennem, ha valahol tomeg van, vagy sokan vannak kis helyen 😞

2020. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:

Gyógyszert szedsz? Vagy próbálod kibírni?

Az a baj, hogy nálam már itthon is vannak tünetek és csillapíthatatlan fejfájásom is van. Nehéz nem gondolni a legrosszabbra. Jó lenne legalább elfogadni, hogy ez van, de nem megy és az okokat kutatom mindig. Ezt kellene abbahagyni… ..

2020. júl. 17. 22:26
 6/75 anonim válasza:

Hát egyszer felirattam magamnak frontint, mikor egyedul mentem ki tanulni Koreaba egy honapra, mert feltem hogy ha ott kijon a panikrohamom, szorongas akkor ott aztan semmi nem fog segiteni a “semmi kozepen”, de vegul nem szedtem be, csak mar a tudat is megnyugtatott, hogy nalam volt 😃 azóta egyszer sem szedtem, mert félek hogy rákapnék, és nem bírnék leállni a szedésével:(

Sajnálom, remélem hamarosan javul a helyzet (fejfàjás az nekem is van nonstop)

2020. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

Hát Te akkor nagyon szuper vagy, de tényleg! Nem hagyod, hogy felülkerekedjen rajtad. Én biztos nem mernék ilyen nagy útra vállalkozni, jelenleg attól is parázok, hogy dolgozni menjek. A legrosszabb a mérhetetlen fáradtság és a folytonos fejfájás ami semmitől nem múlik, meg a kóvájgó érzés. Ezzel nem tudom mit lehetne kezdeni… Nehéz elfogadni, hogy csak az elmém teszi ezt… .

De Te jól teszed, hogy hanyagolod a gyógyszert, mert attól nem biztos, hogy jobb. Én kaptam Lamolepet hangulatstabilizálónak, meg fejfájásra, erre még többet fáj a fejem..

2020. júl. 20. 11:02
 8/75 anonim válasza:
Az a baj hogy ezeket a dolgokat tenyleg mind mi generajuk magunknak, ergo mi vagyunk az egyetlenek akik ezt kordában tudjuk tartani (mar amennyire) 😄😃 es szerintem egyebkent egy egy szemely is pozitiv hatassal lehet rank (pl most ram a kapcsolatom nagyon jo hatassal van, sokkal kevesebbet szorongok mint ezelott). Tehat azert a kornyezeti tenyezok is nagyban befolyasoljak ezt az egeszet. Meg ha nagyon kijon rajtam a panik, es bedepizek akkor probalok arra gondolni, hogy ertekelnem kell amim van es halasnak lenni, mert lehetnek sokkal rosszabb helyzetben is, es hogyha elorebb akarok jutni, jobban akarok lenni akkor abba kell hagyni ezt a felesleges szorongast. Meg nekem az is segit, hogyha belegondolok hogy a sztarok mivel kuzdenek meg nap mint nap. Nekem nagyon eros a megfelelesi kenyszerem masok fele, tudom hogy ez is okozza a szorongasomat. Sot, lenyegeben ez az egyik fo oka ami miatt kialakult. Es hogy a sztarok is, ha folyamatosan masok velemenyere adnanak es masoknak akarnanak megfelelni akkor belerokkannanak. Es rajottem, hogy nem kell mindenkivel kedves lenni, mindenkinek a kedvere tenni hiszen ez lehetetlen, azokkal kell joban lenni es azok velemenyere adni akik szamitanak, a tobbiek meg le vannak kakalva 😃 a suliban ertek az elso ilyen rossz elmenyek, aztan pedig a munkahelyen, mikor kibeszeltek, kinevettek vagy kikozositettek. Ekkor is lelkileg annyira melyen voltam.. es azt is megfigyeltem,hogy azok az emberek akik nem gondolnak tul mindent, egy egyszeruen fogjak fel az eletet, nem foglAlkoznak masokkal, csak sajat magukkal es a sajat celjaik megvalositasaval, azok sokkal boldogabbak.
2020. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim válasza:

Egybekent ez a fejfajas, faradtsag tenyleg kimerito... a baratomnak is panaszkodom folyton, o mar orvoshoz akar vinni 😞 ma is olyan punnyadt vagyok, es olyan gyengenek erzem magam, pedig semmit nem csinaltam..

Lehet hogy a sport segitene mindkettonkon... bar engem az megjobban kifaraszt😂 viszont lehet hosszutavon jo hatassal lenne rank, es nem kell megszakadni csak minden nap egy kis mozgas, lehet segitene

2020. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:

Milyen tüneteid vannak kérdező?

Nekem szédülés az mindennapos, van hogy a Föld is mozog alattam mintha hajón lennék. Nem forgó jellegű inkabb minjart elajulok típus. Fejfajas nekem enyhébben van és időszakosan. A gyomrom forsul fel inkább. Görcsöl meg összeugrik meg hasmenesem van meg felpuffad. Ez nem állandóan. Sokszor halalfelemem van és úgy érzem magam mintha halálos beteg lennék meg valahog zsibbad a fejem. Nem szó szerint csak kába vagyok mint aki benyomott valamitől pedig nem iszom alkoholt. Sokszor úgy érzem magam mint aki másnapos, meg erős félelmerzet jön rám. Néha vannak jobb napok néha meg fogalmam sincs mitől jön rám akkor alig éleg. Álmosság hullámok jönnek rám meg leesik a vernyomásom. Rémálmaim vannak mindig fáradt vagyok, van hogy úgy ébredek reggel, hogy mindenem fáj. Látaszavaraim is vannak. Fenyvillanások meg pl vibrált a kockás terítő. Volt hogy elvesztettem a tájékozódasi kepességemet egy olyan helyen amit ismerek. Elég változatos. Emberek társaságában mindig fizikai rosszullét jön rám és a legujabb hogy szivritmuszavarom is lett. Horror. Pár vizsgálaton voltam de eddig semmit nem találtak. Fogalmam sincs hogy lehet kijönni belőle bekem kb 3 éve van. Egy trauma idezte elő. (42)

2020. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!