Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alábbi fotók visszerességet...

Az alábbi fotók visszerességet mutatnak, vagy nem?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta ilyen a karom és lábam, dudoros erezetű, de még nem jutott eszembe komolyabban, hogy esetleg visszeres lehet, ezért sose mutattam orvosnak.

Azonban mostanában bizonytalanná váltam, hogy hátha mégis az, bár ennek ellent mondani látszik az a tény, hogy pici gyerek korom óta ilyen dudorosak az ereim -kisgyerekkorban tudtommal nem létezik visszeresség-, sokan avval magyarázták, hogy mert csupán vékony a bőröm és kilátszanak kékesen, dudorosan az ereim; továbbá a visszerességnek az is ellentmondani látszik, hogy a karom pontosan olyan dudoros, mint a lábam, márpedig karon ritka a visszér, állítólag. Továbbá nincsenek dudorodó ér-csomóim, mint a neten talált orvosi, mások lábáról készült fotókon.


De azért nézzétek meg az alábbi fotókat, akik értetek hozzá, légyszíves!


Kéz:

[link]

[link]


Láb:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2020. júl. 17. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok szakértő, ha esetleg fáj, vagy zsibbad, mutasd meg dokinak. A képeken viszont én nem látok olyat, ami visszérnek tűnne (mondjuk legalább 1 éles fotó ha lenne :) ), inkább vérbők az ereid. Testépítők kifejezetten ilyet szeretnének.


A visszér inkább ilyen csomós dudor, ha jól tudom, valami ilyen:

[link]

2020. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs visszérbetegséged. A visszér azt jelenti, hogy véna. Mint majd minden élőlénynek felületesen vénák futnak a végtagjaidon. Ez alkati kérdés, hogy ennyire "kidudorodnak". Kéknek azért kék, mert a véna "kék", sötétebb vért szállít. Ezek tökéletesen egészséges vénák. Nem tágultak, nem pang a vér bennük, és nem okoznak semmilyen panaszt.
2020. júl. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem visszér.
2020. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, megnyugtató a válaszaitok, remélem, reális is. :) Mint említettem, tudtommal is ellentmond több tényező is a visszerességnek rám nézve.


A felvetéseitekre: nincs dudor, mint írtam, a fotó, amit linkeltél, elég "durva", nekem nem csomós, mint említettem.


Fájdalmaim nem szoktak lenni alap esetben (úgy értem, tök más eset, amikor az ember megüti a lábát stb).


Néha enyhe "elektromos" érzés van benne, kb kéthetente egy este, lefekvéskor, amolyan enyhe zsibbadás szerű, azt se tudom egy órán át, hova rakjam a lábam, mintha enyhe áram haladna át rajta.


Viszont egy jóga szakértő, aki a youtube-on szokott felrakni jóga videókat, elmondta, hogy neki nem látványos a visszere, az orvosok BELSŐ visszereket állapítottak meg nála. Szóval első ránézésre nem vagyok visszeres. Ez megnyugtató. Belső visszérről meg egyszer megkérdezek egy dokit, mármint megmutatom majd neki.

2020. júl. 17. 18:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, és vékony testalkatú középkorú férfi vagyok, ha ez számít. Testépítők ilyen erekre vágynak...?
2020. júl. 17. 18:43
 6/10 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Külön készítmények vannak, amik úgynevezett vérbőséget okoznak, ettől dudorodnak az erek, amik gondolom versenyeken külön számítanak. Én nem vagyok testépítő, de ismerőseim között van, aki versenyszerűen nyomja, tőle tudom, hogy erre külön figyelnek.


[link]

2020. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

dehogy vagy visszeres az nem így néz ki, neked csak ki vannak az erek tágulva a karodon de ez még a teljesen természetes normál kategória

Ha visszeres lenne akkor átlátszóan és erősen lila szinűek lennének a vénák

Ha nehéz fizikai munkát végzel attól is kitágulhatnak az erek, a testépitőknek meg a sok súlyemeléstől kitágulnak maguktól a vénák a testükön

Én mint volt hobbi testépitő soha nem vágytam arra, hogy eres legyek de nekem is a bicepszemen meg az alkaromon kitágultak az erek annak idején amikor még edzettem


Kiss Jenőnek minden tisztelet de a jobb válla körüli és a jobb melle körüli terület már jól láthatóan erősen el van visszeresedve, ez már nem az egészséges véna kategória

[link]

2020. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, több oldalról is megközelítettétek a kérdést. :) Most már nagyobb rálátásom van, úgy tűnik. És ezek szerint nem vagyok visszeres.


Ugyanakkor a jógás szavai elgondolkodtattak, miszerint neki BELSŐ visszeressége van, az orvosok szerint, és speciális, visszereseknek való jóga gyakorlatokat is végez. Elmondása szerint a belső visszeresség nem látszik kintről.


Az esélye viszont annak, hogy visszeres lehetek, erősen lecsökkent, a szavaitok szerint.

2020. júl. 17. 20:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nem visszér betegség, csak vékony vagy, és kidudorodnak a vénáid, mert nem sok zsír van a bőröd alatt.
2020. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Ez könnyen lehet.
2020. júl. 17. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!