Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez micsoda lehet?

Ez micsoda lehet?

Figyelt kérdés

Már két ilyen furcsa hullámon túlestem ezzel a rohammal, ami az alábbi tüneteket jegyeztem fel:

Az első hullám márciusban kezdődött, egy nap lefolyása alatt jelentek meg:

-hirtelen befulladás (este, fekve)

-bal szem lüktetése

-oldalra nézéskor furcsa érzés, mintha késett volna a “képe” annak, amerre néztem a szemem előtt

-hirtelen látásromlás gyorsan

-étvágytalanság

-nagyon erős szédülés (nem forgó, testhelyzettől függetlenül jelen volt)

-nagymértékű gyengeség

-beszédzavar (nem tudtam az adott szót helyesen kimondani, amit akartam, összekevertem a betűket, sokadjára kimondva is)

-hányinger

-fülcsengés

-alvászavar

-féloldali lezsibbadás és gyengeségérzet (bal, de mindkét kezemmel ugyanolyan erősen tudtam szorítani)

-légzésmegakadás

-kezek és ujjak nem érzése

-a gondolataim szétestek (hirtelen nem tudtam, hol vagyok, miért akartam és hova menni, kevertem a neveket, a saját anyám nevét kevertem máséval)

-hasmenés erősen folyósan

-halálfélelem

-arc bénulásérzete (ami nem volt valós,csak úgy éreztem)

-cluster-szerű fejfájás, majd migrénes, ami aurásnak lett mondva (furcsa fénysávokat is láttam, a fejfájás napszaktól független volt, leginkább lüktető és jobb oldalon nyomó)

-bizonytalan járás

-gyengeség

-egyensúlyvesztés

-koncentrációképességem romlott


A fejfájás megjelent, majd napi szinten a komoly szédüléssel másfél hónapig fennállt. Hőemelkedés, hasmenés addig tartott szintén. A többi tünet hol felbukkant, hol eltűnt.


Frontin lett felírva pánikkezelésre. 0,25 napi háromszor.


Tudniillik sohasem voltam fejfájós, a pulzusom magas, vérnyomásom alacsony szokott lenni, de mindig rengeteget iszom. Nem dohányzom. Nem használok tudatmódosítókat. Nem szedek gyógyszereket, semmilyet. Nem vagyok cukorbeteg.

A pánikbetegségem nem produkált sohasem ilyen tüneteket. Ezek együttese mind neurológiai gondnak lett mondva a pszichodoktor által, neurológus kardiológiára zavart, kardiológus meg vissza neurológiára, de nem fogadtak.


Májusban megint megjelent egy ilyen roham, szintén ugyanezekkel a tünetekkel, kb. egy hónapig tartott. Most megint tünetmentes vagyok. Frontinról leálltam, nem tudok már kihez vagy hova fordulni..



2020. júl. 18. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia,először is nyugi,mondom én,aki pánikbeteg :)

Viccet mellőzve,mikor és hogy álltál le a frontinról?mert ha gyorsan és mostanában,akkor sok tünet lehet ennek a hiánya. Sajnos tapasztaltam hogy a nyugitabi gyors elhagyása elvonási tünetekkel jár.

2020. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Föleg a látásromlás,szédelgés,nehézlégzés,és ez amit írtál----->

oldalra nézéskor furcsa érzés, mintha késett volna a “képe” annak, amerre néztem a szemem előtt

Ez tipikus frontin hiány tünet,ebből magamra ismertem.

2020. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Voltak alkalmak, amikor hirtelen akartam, és pl három napig nem aludtam májusban..

Hát fokozatosan hagytam el idővel felezgetve.

Pl egy hétig csak fél, aztán csak egy negyed, így.

Most Sedacurt szedek helyette.

Teljes leállás megvolt, utána szr volt kicsit.

Ez akkor szerinted pánik/szorongás? Mert most is volt ma egy ilyen rohamom, enyhe szédelgés és mellé gyengeségérzet, meg mintha a bal kezem gyenge lenne, látásom romlana. Nem ettem, aludtam rendszeresen, kezdek azért visszaállni..


#2 Ugye?? Nekem is baromira ezek voltak, mikor két frontinbevétel között voltam időbelileg.

2020. júl. 21. 16:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez ugye nem lehet más, komolyabb? Csak lehet már az idegesség beszél belőlem...
2020. júl. 21. 16:02
 5/11 anonim ***** válasza:

3X0.25 frontin elhagyasa miatt ilyet nem erzel.

Tenyleg neurologus kellene, ha szerinte minden rendben, akkor viszont tovabbra is kezelni kell a panikrohamodat, frontinnal es terapiaval,

2020. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Koponya mri volt? Azt jó lenne csináltatni hátha kiderül mi ez
2020. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 Nem tudom.. elviekben kis dózistól is lehet.


#6 Nem volt MRI-m...

2020. júl. 22. 16:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Elviekben sokminden lehet, mondjuk tizezerbol egyszer, de gyakorlatban nem jellemzo.
2020. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor vedd rá a neurológust hogy adjon beutalot mri vizsgálatra. Nekem sokkal enyhebb ehhez képest elhanyagolható tünetekkel adtak. Nem megijeszteni akarlak de agydaganat tünetei is lehetnek ezek. Abból sokféle van. Sok jóindulatú és gyógyszeresen kezelhető. Frontintól nem fogszeggyógyulni.
2020. júl. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kapsz beutalót és Budapesti vagy a Fiumei úton a baleseti alagsorában van egy diagnosztikai "labor" ott magán úton is lehet mri vizsgálatot csináltatni meg beutalóval is gyorsabban fogadnak mint máshol.
2020. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!