Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hipochonderek milyen betegsé...

A hipochonderek milyen betegségeket szoktak beképzelni általában?

Figyelt kérdés
2020. júl. 19. 23:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mást szoktam. De ezt ne úgy képzeld el, hogy beképzeljük, hanem sajnos jelen vannak akkor a tünetek is, ami miatt azt gondoljuk hogy súlyos bajunk van. Nekem 1 hónapon belül volt zöldhályog, szívroham, sclerosis multiplex, szóval eléggé változó. Mostanában a szivem néha össze-vissza ver, a google erre halálos szívbetegségeket hoz be, sirva is fakadok néha.
2020. júl. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Valamint a refluxot is, bár az jelen is van, mármint jön fel az étel rendesen, bár én már ezt se tudom biztosan, hogy mi igaz és mikor csak az agyam játszik velem..
2020. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ezt mintha én írtam volna :o refluxszal kezdtem 2 éve ami tényleg volt de szerencsére kigyógyultam belőle. Azóta vagyok hipochonder. Rettegek az sm-től mert szinte minden tünetet produkálom..nekem is most kezdett félreverni a szívem, extrasystoleim vannak :d
2020. júl. 19. 23:43
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Bármit....

Fájt a fejem, utánanéztem a neten és rögtön agytumorom volt. De volt már szívroham, azt is gondoltam, hogy hamarosan megvakulok, mandulagyulladásomkor gégerák.... Stb


Ha van valami kis tünet, akár csak egy megfázás, én rögtön valami súlyos dolgot képzelek bele. Ilyenkor végigbőgöm a napot a neten keresgélve. Tudom, hogy ez kóros sajnos. Tizenéves korom óta megy így.

2020. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezen most jót nevettem kérdező :D ezek szerint nagyon hasonlítunk. Én is egy sima megfázást agyhártyagyulladásig viszem. Ha fáj a gyomrom gyomorfekély. Meg ilyenek. Fejfájáskor volt már aneurizma is
2020. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Te milyen tünetet produkálsz sm-ből? Nekem most ahogy elkezdtük ezt beszélni elkezdett bizseregni a jobb lábam :o
2020. júl. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Most pl letöltöttem telefonra egy applikációt ami kiszűri a pitvar fibrillációt, egy komoly szívritmuszavart. Folyamatosan kapom vissza a normális szívritmus eredményeket de mégsem érzem jól magam. Egy nap alatt 10-20szor mérem
2020. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Háát..nagyon sok van. Random fájdalmak mindenhol, bizsergések, hangyamászás érzés, lábgyengeség, száraz szem (amit látóideggyulladásnak hittem), fáradtság, memóriaproblémák, enyhe kézremegés, izomrángások, ez ugye sm aztán.. szívszúrás, szívzsibbadás, félredobbanás, bal vállszúrás, ezek ugye egyértelmű szívelégtelenség, hasfeszülés, migrének (ezt nem képzelem be), fejfájás bal oldalt ami persze agydaganat.. De ezek nagy része nem jön elő ha valamivel elfoglalom magam, nap végén szoktak rámjönni ezek a dolgok, vagyha egész nap nem csinálok semmit. Nem tudok megnézni nyugodtan egy filmet pl mert fáj, bizsereg, szúr mindenem. Sm, lyme, lupus, parkinson, szívelégtelenség, neurodegenerativ betegségek, idegpusztulás, agysejtpusztulás, ezek vannak az élen :D én extrém eset vagyok, mert 250-300 ezret tuti elkrtam kivizsgálásokra magánkórházban, mert nem bírom kivárni az időpontokat és addig életképtelen voltam míg nem vizsgálnak ki. Sürgősségin is jópárszor megfordultam régebben de persze soha semmit nem találnak. Az a baj hogy én alapból nem lennék ilyen szerintem, mert egy megfázásba nem hiszem azt hogy belehalok teljesen hidegen hagy, hanem maguk a tünetek miatt vagyok hipochonder amiket nem tudom mi okoz és emiatt állandóan betegségre gondolok. Nem lenne baj ha elmulnanak de ezek idorol idore visszaternek stressz vagy rossz kedv hatasara fokozottan. Most azon gondolkozom hogy bevállalok egy ab kezelést lymera mert a lyme wb tesztem nem lett teljesen üres, 1 rublika/antitest be van jelölve kétesnek de negativ lenne amugy alapbol. De a háziorvos lenyugtatott hogy ő ritkán találkozott krónikus lyme beteggel és a tüneteim 100 szazalekban pszichomatikusak meg hogy amíg nem bénulok le vagy valami szemmel látható baj nem lesz addig nincs gond. Lyme csopikban is bent vagyok es mar szinte elkonyveltem magam lyme betegnek. :D De tenyleg annyira erősek néha hogy nehezen tudok ezekkel együtt élni, nálatok van ilyen? 21 vagyok amúgy.
2020. júl. 20. 00:51
 9/23 A kérdező kommentje:
És az a legzavaróbb hogy olyan hipochondert még nem találtam a neten, akinek ennyi tünete lenne mint nekem. Pedig rendszeresen kutatom az ilyen közösségeket külföldi oldalakon is, erről már próbálok leszokni de nemigen megy
2020. júl. 20. 01:04
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálam általában nem ötvöződik két betegség, hanem mondjuk fájt a szemem, azt hittem hogy magas a szemnyomásom, én is elkönyveltem magamat glaukómásnak, elmentem szemészetre, és minden jó lett.. na és ilyenkor szokott nekem elmúlni, amikor kivizsgálnak. De a szív dologgal nem mehetek orvoshoz, a háziorvos már sejti hogy hipohonder vagyok sajnos.
2020. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!