Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az normális ha megérzem hogy...

Az normális ha megérzem hogy dobban egy nagyobbat a szívem ?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni hogy normális e , hogy mondjuk amikor veszek levegőt mondjuk egy nagyobbat, de nem muszáj hozzá levegőt vennem valamikor anékül is megérzem hogy dobban egy nagyobbat a szívem vagyis ilyen furcsább dobbanás érzés !

Azt hogy bármi baja van e szívemnek .. nincs neki szerencsére semmi baja voltam kardiolugusnál és azt mondta ennél egészségesebb nem is lehetne ! De gondoltam rá kérdek hogy mások is tapasztaltak e már ilyet !



2020. júl. 23. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szívritmuszavar

Az emberek nagy részénél előfordul élete folyamán többször is úgy, hogy sokszor észre sem veszik őket

Ne szórakozz a levegővétellel mert azért kapsz ritmuszavart is, például ha valaki túl gyorsan fújja ki a levegőt az is okozhat szívritmuszavart


Nekem is volt már több, általában idegi alapon jött elő,de olyan fokon hogy még én is megijedtem annyira félreütött és akkorát dobbant, hogy azt hittem kiszakad a mellkasom

2020. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Extrasystole. Nagyon gyakori, ártalmatlan.
2020. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha voltál orvosnál es nem mindennapos akkor ne foglalkozz vele
2020. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ritkán mindenki érez ilyet, akkor van baj ha gyakrabban érzed.
2020. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2

Nekem ez az Extrasystole sok esetben igen "extra" volt mert vagy kiszakadt majdnem a mellkason vagy majd megfulladtam akkora ritmuszavarom volt

Én nem hiszem, hogy ez az én zavaraim orvosilag belefértek volna az "egészséges szivritmuszavar" kategóriába de mivel nem gyakori a dolog csak időnként fordul elő, a véreredményeim jók és az EKG-m is nem jónak de tűrhetőnek mondható nagy vonalakban, így nem foglalkoznak vele az orvosok


Igaz volt, hogy a mentő bevitt 155-ös vérnyomással meg 100 körüli pulzussal aztán azzal se foglalkoztak.

Nekem kellett itthon visszahívni a sürgősségit este, hogy már a délutáni értékeim csak egyre rosszabbak, aztán saját magamnak kellett begyógyszerezni magam egy orvos segitségével telefonon keresztül este 10 órakkor, hogy jobban legyek

2020. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5.

Tudom, hogy milyen. Eleinte nekem is ritkán volt. 3 év után mentem orvoshoz, de akkor már éjjel-nappal voltak extráim. A 24 órás Holter egy nap alatt 1200 extrasystole-t rögzített. Többször szünet nélkül 3-4 egymás után. Voltam szív ultrahangon is, nem találtak semmi rendellenességet, labor eredményeim is jók voltak. Még gyógyszert se írtak fel rá, mert erre még nem kell. A doki Magne B6 szedését javasolta, plusz kevesebb cigi, kevesebb kávé, kevesebb stressz. Kb. 2-3 hónap után kezdett csökkenni, és két év alatt szinte teljesen eltűnt. Ma már csak havi 1-2 stresszesebb napon vannak extráim, de akkor is csak pár darab.

Tudom, hogy kellemetlen, és ha nem tudja valaki, hogy mi ez, akkor még meg is ijed. Lehet, hogy a magas vérnyomás és a 100-as pulzus csak egy pánikroham eredménye volt.

2020. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!