Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem féltek a gyógyszereken...

Nem féltek a gyógyszereken lévő mellékhatásoktól?

Figyelt kérdés

Ma kaptam gyógyszert a vesémre, mert vesekövem van, illetve zavaros volt a vizeletem. A mellékhatások között szerepel egy 'Gyakori' (1 embert érint 10-ből): epeúti elzáródás ami sárgasággal jár.


További mellékhatások között szerepel súlyos, és hosszú ideig húzódó hasmenés, gyulladt vérerekkel járó bőrvérzés, vesegyulladás, hólyagosodást és vérzést okozó súlyos bőrreakciók, hasnálmirigy gyulladás stb...


Nem szivesen veszem be, Nolicin a gyógyszer neve egyébként.



2020. júl. 24. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit félek, sajnos olyan vérnyomáscsökkentőt írtak fel, aminek gyakori mellékhatásai a felsőlégúti fertőzések, nem gyakori mellékhatása pedig szepszis, akár halálos kimenetellel. Értem én, hogy védeni kell magukat a jogászok miatt, de azért ennyire nem kéne mindent kiírni:(
2020. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hidd el. A vesekő rosszabb, mint a gyógyszer mellékhatása. Veseköve meglehet halni, ha nem kezelik.
2020. júl. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha te vegigolvasnad az osszes, egeszen artalmatlan gyogyszer lehetseges mellekhatasait, soha semmit nem szednel.

Nagyon kicsi ezekre az esely, es megelozheto a, legelso jelnel valo abbahagyassal, azonnali orvoshoz fordulassal.

A gyartoknak muszaj mindent leirni, hogy ne legyenek perelhetok.

Legtobb ember apro kellemetlensegeket tapasztal legfeljebb.

2020. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát.... bevettem... meglátjuk mi lesz:c
2020. júl. 24. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
A veskőbe meg lehet halni? Ez nekem új.
2020. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A veskőbe meg lehet halni? Ez nekem új."


Elakad a kő az uréterbe. A vizelet nem tud távozni = Ezért van a görcsös, iszonyatos fájdalom. Mi történik szerinted, ha a vizelet nem tud távozni, csak az egyik oldalt, a másik vese meg nem fog dolgozni? ;). Plusz szerintem már magába a fájdalomba belehalsz egy idő után, hisz 1 napig se lehet kibrni anélkül, hogy nagyon erős fájdalomcsillapítót ne vegyél be, nem hogy hetegik, hónapokig.... Nekem amikor volt minden percben arra vártam, hogy végre bevehessem a fájdalomcsillapítót megint....

2020. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mellékhatások bekövetkeztének esélyét nagyban emeli, ha az ember előtte elolvassa őket...
2020. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fájdalomba nem halsz bele.
2020. júl. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!