Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg az epém okozza?

Tényleg az epém okozza?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, két éve szenvedek rendszeres gyomorfájástól, heti több napos szinten.

A tüneteim: gyomorszáj tájéki görcsös fájdalom, öklendezés, hányás. Ezek főleg a reggeli/délelőtti/koradélutáni órákra jellemzőek, estére általában jobban vagyok. Étkezéshez nem tudom kötni, ehetek bármit, bármikor, semmitől sem jobb vagy rosszabb. Gyomorégést nem tapasztalok.

Rengeteg orvosnál jártam már ezzel, gyomortükrözésen azt állapították meg, hogy epés refluxom van, kicsit fel van maródva a gyomorszájam és kicsit nem zár jól, de nem vészes. A gyomromban sok epés folyadék volt, amit akkor leszívtak. Kaptam savlekötőt (Controloc 40 mg), de semmit sem segített. Mivel tudok róla, hogy van 3 db 1 cm-es epekövem, ezek után elmentem vérvételre, ami azt mutatta ki, hogy az epehólyagom nincs gyulladásban. Ott azt mondták, hogy mivel nincs gyulladásban, így nem okozhatja az a panaszaimat. Ezután mentem a belgyógyászatra, ahol kaptam még egy gyógyszert (Itopride), ami elvileg ettől az epés folyadéktól óvja meg majd a gyomrom. Ha nem segít, akkor ki kell venni az epehólyagomat, azt mondták.

A kérdésem az lenne, hogy okozhatja-e a panaszaimat az epehólyagom/epeköveim? Nekem ez olyan furcsa, hogy egyébként nem tapasztalok tipikus epés tüneteket, ehetek zsírosat, nem görcsölök tőle, nem a jobb bordaív alatt fáj, hanem kifejezetten a gyomorszájamnál stb. Csak találgatások alapján nem szívesen feküdnék be egy műtétre. (Tudom, hogy az epeköveim miatt talán egyszer mindenképp muszáj lesz megszabadulni tőle, de ha most nem az okozza a panaszt, akkor most nem vetetném ki, ha még nem muszáj...) És ha savas vagyok, a savlekötő miért nem segített? Lehet, hogy az sem lenne indokolt szednem, hiszen semmi nem lett jobb tőle, de most a belgyógyászataton is azt mondták, hogy szedjem tovább. Beszedek én bármit már basszus, csak legyen jobb, de eddig semmi sem használt... szerintetek tényleg szükséges a műtét? Olyan érzésem van, mintha csak találgatnának, sajnos megrendült a bizalmam az orvosokban.



2020. júl. 29. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amióta a férjem és a testvérem is megjárta a kórházat epekő által okozott görcs miatt (iszonyú fájdalmat okoz, ha beszorul valahova), én azt mondom, inkább vetesd ki az epehólyagodat. Ha nincs ott, nem járkálsz egy "időzített bombával" a testedben, ami bármikor "felrobbanhat". Nélküle is jól meg lehet lenni.

A gyógyszereket a helyedben elhagynám, ha semmit se javítottak az állapotodon. Én nem lennék kísérleti nyúl. Menj el inkább egy jó természetgyógyászhoz, aki tud ajánlani gyógynövényeket a felmaródott, gyulladt gyomorszájadra. Candida elleni diéta is segíthet.

2020. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:

Nekem hasonló tüneteim voltak, kimondottan epét hánytam legalább hetente egyszer- viszont amikor kijött utána fél órát vártam és egy fél disznót is meg tudtam volna enni.

A műtét óta nincs ilyen panaszom, nem kell tartani az epés diétát sem. Mindenképp javasolnám a műtétet! Pénteken műtötték, hétfőn reggel haza jöttem, kedden már dolgoztam, hivatalnok vagyok szóval nem volt fizikai akadály.

2020. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"ehetek zsírosat, nem görcsölök tőle"

Ehhez képest azt írod, hogy

"A tüneteim: gyomorszáj tájéki görcsös fájdalom, öklendezés, hányás."

Szerintem azért mégsem ártana tartani az epediétát... Én ismerek olyan epést, akinek kb. 8 óra múlva jelzi a szervezete, ha olyasmit evett, amit nem kellett volna...

2020. aug. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Úgy értettem, hogy az epém nem görcsölt még soha, szerintem. Úgy tudom, hogy az epegörcs a jobb bordaív alatt érződik, ahol az epehólyag van ugyebár. Nekem ott soha nem fájt, mindig csak a gyomorszájamnál. Létezhet, hogy 2 éve, heti több alkalommal görcsöl az epém és minden alkalommal kisugárzik a fájdalom a gyomorszájamhoz? Mindezt gyulladás kialakulása nélkül? Ezek az ellentmondások, amik miatt nem tudom, mi a franc ez...egyik doki ezt mondja, a másik meg azt...egy ,,talán" miatt nem szeretnék egy műtétet bevállalni. :(

2020. aug. 10. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt értem, de azért egy "talán" miatt annyit érdemes lehet megtenni, hogy kerülöd a zsíros ételeket.
2020. aug. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A zsíros étel nálam mondjuk kilőve, mert nem szeretem a zsíros kajákat, húsból is csak csirkemellet szoktam enni nagyritkán. Egy ideje írok kajanaplót, hogy melyik nap mit ettem, próbálom kiszűrni, hogy mi lehet problémás. Köszönöm a választ!
2020. aug. 11. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, mi történt veled azóta?
2021. jún. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia! Bár elég későn válaszolok, de remélem még érdekes lehet a válasz.

Jelenleg is szedem a gyógyszereimet, az Itopride hozott némi javulást. De ami az utóbbi időben nagyon sokat segített az az, hogy elkezdtem sportolni, nagyon kicsiket eszem és fogytam kb 15 kg-ot. Előtte sem voltam kövér, csak picit husisabb, most kifejezetten vékony vagyok. Hogy a kevés kaja, a testmozgás vagy a fogyás segített, azt nem tudom, de a gyomorpanaszaim szinte teljesen megszűntek. Az epeköveim még megvannak.

2021. aug. 16. 10:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Nekem azóta kivették a hólyagomat is. Gyulladt volt.

Gyomorfájás megszűnt, közérzetileg sokkal jobban vagyok. :) Nekem sokat fájt a fejem is, némileg nálam is az életmódváltás segített ebben, de nem teljesen. Most már talán ez is jobb... Nem szédelgek. A hátam szokott fájni, de úgy veszem észre ha gallmetet veszek be étkezés előtt, jobb. 1 hónapja műtöttek, talán magától is jobb lesz egyszer. :) Kitartást!

2021. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!