Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet limfóma???

Lehet limfóma???

Figyelt kérdés
Sziasztok! A füleim alatt van 2 kitapintható KEMÉNY nyirokcsomó(1-1) Nem fájnak különösebben...max ha nyomogatom akkor egy nagyon kicsit. Kb 3-4 hete vettem észre,mert egy kicsit irritált vagy nem is tudom...figyelem azóta és így 4 hét alatt nem csökkent és nem is nőtt. A torkomban mondjuk lehet, hogy van gyulladás( nem tudni miért, reflux gyanúja is felmerült már stb, de nem jobb) és van 2 (lehet) szuvas fogam( ami nem fáj). Nem izzadok és közérzetileg is megvagyok. Ezek alapján ez limfóma vagy inkább csak egy úgymaradt nyirokcsomó páros....esetleg a nem múló torokfájásom miatt van...amúgy a fül-orr gégész megtapogatta és szerinte rendben van, de én érzem azt a 2 nyirokcsomót(az egyik kb 1,5cm a másik kb 1cm) 17F

2020. júl. 29. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A nyirokcsomó attól, hogy tapintható még nem kóros.


Semmi baj sincs, dehogy vagy limfómás.

2020. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy így látod minden üzenet jól esik. Egyébként az jutott még eszembe, hogy mintja hosszúkás lenne, de nem biztos csak olyan érzés.
2020. júl. 29. 23:39
 3/11 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem ahogy így olvasom ez inkább mandula körüli tályog lesz...
2020. júl. 29. 23:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most meg már tályog? 😅😂 Mi lenne ha el mennél orvoshoz? És nem itt kérnéd a diagnózisokat. Meg nem a neten olvasnád, hogy vajon mi lehet...
2020. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Há igen...ez hasznos tanács...
2020. júl. 30. 00:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég hasznos az, hogy menj el orvoshoz? Még is mit vársz?
2020. júl. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akár a torkod, akár a fogad van begyulladva, normális, hogy ilyenkor hosszú ideig meg nagyobbodik a nyírokcsomó. Ők az immunrendszer részei, ez a dolguk.
2020. júl. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A megnagyobbodott nyirokcsomó felső légúti problémák miatt gyakori, de a fertőzést követően átalában vissza is húzódnak. Ilyen probléma esetén tényleg a fül-orr-gégész és a fogorvos jöhet szóba, miután mindkét szakterülethez tartozó problémák hatással lehetnek a nyirokcsomókra. Egyébként, ha nem hagy nyugodni, kérj beutalót (háziorvostól) egy nyaki lágyrész ultrahangra, egy radiológus meg fogja tudni mondani, hogy lát-e valami kóros szerkezeti változást a megnagyobbodott nyirokcsomókban, vagy nincs ok aggodalomra.
2020. júl. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdező volt orvosnál, aki megállapította, hogy a nyirokcsomói rendben vannak.


Normális esetben is tapintható néhány nyirokcsomó, ez nem kóros.


Ha tényleg meg van nagyobbodva, akkor meg valószínűleg tényleg valami fizikai sérülés, felső légúti megbetegedés, romlott fog, fülgyulladás okozza.


Én is ki tudom tapintani az én nyirokcsomóimat.


Ne parázz :)

2020. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel voltál orvosnál és azt mondta rendben van, így én nem aggódnék. Figyeld, ha fél-1 év múlva is ott vannak még, akkor elmennék ultrahangra meg hematológiára, addig nem bolygatnám.
2020. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!