Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat reggeli fejfájást...

Mi okozhat reggeli fejfájást időskorban, agydaganaton kívül?

Figyelt kérdés

Nagymamám legjobb barátnője 72 éves. Egyre többször fordul elő, hogy reggel fáj a feje. Leginkább a tarkóját szokta fájlalni. Mi lehet ez? Komolyan elkezdtem érte aggódni. Egyáltalán lehetséges az, hogy ilyen idős korban jelenjen meg nála agydaganat? Esetleg lehet, hogy nem áll ilyen súlyos probléma a hátterében? Lehet csak túlaggódom?

Amire még gondolni tudok, hogy éjjel magas a vérnyomása és reggel amikor felkel megjelennek nála a tünetei. Ennyi jutott eszembe.

Komolyan aggódok érte, mert nagyon aranyos néni. Kérlek segítsetek!



2020. aug. 1. 08:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amit még tudni kell, hogy (ha jól tudom) cukorbeteg, izületi problémái vannak és sok kávét iszik (szerintem egy nap 2-3 csomog "kavarós" kávét).
2020. aug. 1. 09:06
 2/14 A kérdező kommentje:
És még ami fontos lehet, hogy kevés folyadékot iszik a kávén kívül (nem tudom megvan e neki az 1,5 liter folyadék/nap de nem hiszem, pedig még a 1,5 liter is kevésnek számít)
2020. aug. 1. 09:09
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
ezer dolog lehet. akár a melegtől is, alacsony/magas vérnyomás , cukorbetegség, folyadékhiány stressz + az öregkor
2020. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Az én felmenőm kevés folyadékot ivott vagy 10 évig, minden reggel őrült fejfájással ébredt. A fejfájására meg itta az erős kávékat. Mondd meg neki, hogy ha nem képes rávenni magát a napi 2,5 liter víz ivására, az eddigi betegségei mellé még a veséjét is tönkreteszi. Mellesleg többé nem fájna a feje, ha hajlandó volna normális mennyiségű vizet inni.
2020. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám és én is merev nyakúak vagyunk, ropog a nyakunk. Egy időben nagyon kényelmetlen párnán aludtam és reggel, a tarkóm környékén fájt a fejem. Ha megmozgattam jobb lett. Lehet, hogy neki is ilyesféle gondja van. Ne gondolj egyből a legrosszabbra! :)

Remélem semmi komoly! Jobbulást!

16/l

2020. aug. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
azért egy 16 éves fiatal lány, meg egy 72 éves öreg közt óriási a különbség
2020. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
De anyámnak is ezek voltak a "tünetei".
2020. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre a vízivás a legegyszerűbb, ha megissza a napi 2 és fél litert, és másnap reggel nincs fejfájás, már meg is oldódott a dolog. Ha ez nem segít, akkor jöhetnek a bonyolultabb próbálkozások...
2020. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. aug. 1. 12:15
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Nyaki gerinc.
2020. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!