Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomáscsökkentő szedésénél...

Vérnyomáscsökkentő szedésénél nehézlégzés jelentkezhet?

Figyelt kérdés
2 hete megállapították hogy hipertóniám van, azaz magas vérnyomásom. Szednem kell napi 1db Vidotin 4mg vérnyomáscsökkentőt és mellé egy béta blokkolót 5mg-os nebiletnek a felét. A vérnyomásom kicsit ingadozó, de magas eredmény nem nagyon szokott lenni. De pár napja nehezebben veszem a levegőt és néha köhögök is nyugott állapotban. Lehetséges hogy ez a gyógyszerek mellékhatása lenne? Vagy még várnom kellene vele hogy beállítódjon rendesen?

2020. aug. 1. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hónapok alatt áll be.

A nehézlégzés szívproblémát is jelezhet, ami a magas vérnyomás egyenes következménye. Feltétlenül beszélj az orvosoddal.

2020. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Betrgtájékoztatóját olvastad q gyógyszereknek? Abban benne van lehet e.
2020. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Köhögést nekem ír a tájékoztató, mint lehetséges mellékhatás.
2020. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem írja a nehézlégzést és köhögést mindkettő. 10 emberből 1-nél előfordulhat azt írja. Akkor lehet hogy beszélnem kellene az orvossal hogy cseréljék le?
2020. aug. 1. 15:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Bizony
2020. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Baranyi Artur válasza:
100%
SZIA ÉN IS A VIDOTINT SZEDEM CSAK ÉN A KOMBOSAT VAGYIS NEKEM VIZELETHAJTOVAL KOMBIBALT IGEN EZEK ACE GATLOK MELLEKHATASUK A NEHEZLEGZES ÉN ÉVEK ÓTA EZT SZEDEM 20 éves vagyok nekem nem okoz ilyen panaszt de a nagy mamam is ezt szedte ő 63 éves és neki is ilyen panasza volt menj el orvoshoz és ír másikat
2020. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még nem beszéltem a háziorvosommal azóta csak egyszer. Akkor mondtam neki ezeket a tüneteket, és mondta hogy próbáljak csak negyedet szedni a blokkolóból. Ha nem lesz jó így sem akkor kicseréli, ír fel másikat. Viszont nem változott semmi. Holnap megyek vissza és mondom neki hogy ugyanolyan rossz mint volt. Remélem csak ez lesz a baj nem valami nagyobb gond.
2020. aug. 23. 09:59
 8/12 A kérdező kommentje:
Abba hagytam a blokkoló szedését saját felelősségemre három napja nem szedem. Már jobban kaptam a levegőt. Mostmár sokkal jobb, viszont most meg össze vissza ver a szivem meg gyorsabban. Szinte dupla annyit a pulzusom mint a gyógyszer szedése alatt. Gyógyszer szedésénél 50-70 körüli pulzusom volt, de szerintem ez alacsony. Most meg 90 és 110 között ugrál nyugodt állapotban.
2020. aug. 29. 17:26
 9/12 Baranyi Artur válasza:
Menj vissza dokihoz mert ez nagyon magas 100 feletti nyugalmi állapotban és fáradságot is okozhat! Hány éves vagy ???
2020. aug. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok. Megyek majd kardiológiára. Hátha kiderítik mi lehet a baj. Néha teljesen szabályos a pulzusom, néha meg össze vissza ver a szivem. Gondolom ez a szívritmuszavarnak köszönhető.
2020. szept. 1. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!