Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyre kevesebb vér menstruáció...

Egyre kevesebb vér menstruációkor... mitől lehet?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta egyre kisebb és kisebb mennyiségű vér távozik. Legutóbb olyan szinten kevés volt, hogy konkrétan 1-2 betéttel simán túléltem volna azt a 4-5 napot. Ehhez képest régebben 2-3 óránként cserélnem kellett a betétet, különben átáztam volna.

Most még a görcsök is szinte teljesen elmaradtak, alig néhány percig voltak csak fájdalmaim a vérzés előtt. Korábban gyakran 2-3 napon keresztül is fájt.

Kértem már időpontot nőgyógyászhoz, de addig még van 2 hét.

18/L



2020. aug. 1. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Fogamzásgátlót szedsz?
2020. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Valamilyen hormonalis valtozas lehet a hatterben.

Ha esetleg volt kaparasod (bar nem feltezelezem), akkor mehfal serulese miatti gyulladas es mehfal osszetapadas, hegesedes is okozhatja a jelentos verzes mennyiseg csokkenest.


Nem tudom miita menstrualsz, de az elso 1-2 evben meg lehet nagyon valtozo a ciklus hossza, erossege a verzesnek stb. Ha nagyon sportolni kezdtel, jelentos dieta valtas volt az is eredmenyezheti ezt.

Orvos remelem alaposan megnez ultrahanggal, hogy ne pl egy mioma vagy ciszta alljon a hatterben. Es nem artana ha elkuldene vervetzelre is a nemi hormonok szintjet merni.

2020. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szedek dienille-t már több mint két éve.

2014 óta menstruálok és nem volt abortuszom.

2020. aug. 1. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor a fogamzásgátló lesz a ludas.
2020. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!