Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Idén aug. 4-én lejár a gyógysz...

L. Hedvig kérdése:

Idén aug. 4-én lejár a gyógyszerem szakorvosi javaslata és azt olvastam valahol, hogy meghosszabbították a javaslatírást decemberig. Igaz lehet, mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

2020. aug. 2. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mindegy, hogy miért kapsz véralvadásgátlót. Ha indokolt minden bizonnyal meghosszabbítják.
2020. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vészhelyzet megszűnését követő 90 napig érvényesek. Nézz utána mikor szűnt meg a vészhelyzet - talán június 20. ??? - de akárhogy számolom max szeptember közepéig írhat még ki javaslat nélkül neked véralvadásgátlót a háziorvos. Utána beszélsz a szakorvossal, s ha kell még szedned, ír újabb javaslatot. De első körbe kérdezd meg a háziorvosod, s itt a jogszabály:


[link]

2020. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos nem ez volt a kérdés lényege. 19 éve szedem a gyógyszert. Állítólag most kijött egy olyan rendelet, hogy az 1 éves érvényességet továbbviszik decemberig. Ezt akartam volna tudni, mert 2-3 nyilatkozat említette, de biztosat sehol nem tudtak.
2020. aug. 3. 08:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehol nem hallottam olyan jogszabályról hogy új rendelet jött volna decemberig. Miért decemberig??? Csak a vészhelyzet miatt volt haladék, de már nincs vészhelyzet. Egy szakorvosi javaslat normál helyzetben jogszabályban rögzítve egy évig érvényes. De miért nem kérdezed meg akár telefonon a háziorvosod???
2020. aug. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert szabadságon van.
2020. aug. 4. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!