Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tizenéveseknél mennyire...

Tizenéveseknél mennyire normális az empátia hiánya?

Figyelt kérdés

Van egy húgom, már középiskolás voltam, amikor született. Nekem ő mindig gyanús volt, évekig mondogatták anyámnak, hogy szerintem nem normális, emiatt sokat veszekedtünk, alsós volt amikor a mamám meghalt (sajnos ő is ott volt) nem viselte meg... Jelét sem adta, hogy érdekelné a dolog. Akkor arra lett fogva, hogy kicsi és nem érti. Kiskutya, kiscica meghalt, az sem érdekelte. Most a pápák is meghalt, már 14 éves, és konkrétan leszarja, hogy mi történt. Mintha kb csak egy távoli ismerősről lenne szó, nem a nagyapjáról. Pedig nagyon sokat volt vele.

Egyébként iszonyatosan manipulatív, és rengeteget hazudik.



2020. aug. 4. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem normális ha nincs empátia. Ez a szociopatákra jellemző inkább.
2020. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Az a nem normális, hogy évekig hülyézed a testvéredet anyukátoknak, és utána csodálkozol, ha nincs jó kapcsolatotok.


A gyászt mindenki máshogy éli meg, és egymást ezért elítélni a legnagyobb butaság.


Itt veled van a baj, nem a húgoddal.

2020. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális.
2020. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Narcisztikus felmenőm volt ugyanilyen. Empátia nulla, végtelen hiúság, színészkedés, hazudozás, manipuláció, szeretetképtelenség.
2020. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Engem se érdekelt a saját apám halála, de nálam azért volt, mert már fiatalon elfogadtam, hogy ez az élet természetes velejárója. Megvolt a temetés, elbúcsúztam tőle és tovább is léptem.
2020. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
5-ös, ezek szerint nem tudod, hogy épp ez az empátiahiány. A legközelebbi szeretted veszte sem okoz szomorúságot. Nem érzel.
2020. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az empátia avagy beleérző képesség, amivel egy MÁSIK ember vagy élőlény lelkiállapotába tudjuk helyezni magunkat.

Az, hogy személy szerint hogy éli meg az nem empátia hiánya. Az az lenne, ha azt mondaná, hogy "örülök, hogy meghalt a macskád" vagy hasonló.

2020. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!